Infortar ostab enamusosaluse ehitusmaavarade ettevõttes

EMG juhatuse liige Rein Rätsep (vasakul) ja Geoforce juhataja Aarne Rohtvee.
EMG juhatuse liige Rein Rätsep (vasakul) ja Geoforce juhataja Aarne Rohtvee. Autor/allikas: Infortar

Infortar ettevõtete gruppi kuuluv Eesti Maavarade Grupp (EMG) omandab 75 protsenti maavarade kaevandamise ja ehitusmaterjalide tootmisega tegelevast ettevõttest Geoforce OÜ.

Infortari juhatuse esimehe Ain Hanschmidti sõnul on energeetika ja kõrgema lisandväärtusega ehitusmaterjalide tootmine investeerimisettevõtte üks olulisi tegevusvaldkondi.

EMG juhatuse liikme Rein Rätsep ütles, et konsolideerumine on ehitusmaavarade turul toimunud aastaid ning arvestades turuosaliste suurt arvu ja killustatust on see loomulik ja jätkuv protsess.

"Meie ettevõtte karjääride võrgustik laieneb selle tehinguga üle Eesti, suureneb masinapark, sealhulgas tekib ka purustusvõimekus, kuid mis kõige olulisem – meiega liitub ehitusmaavarade turul kaua tegutsenud ja väga kogenud meeskond," lausus Rätsep.

Geoforce kaevandab peamiselt kruusa ja liiva kaheksas karjääris üle Eesti – Lääne-Virumaal Tamsalus ja Kadrina vallas, Läänemaal Taeblas, Pärnumaal Kamalis, Jõgevamaal Voorel, Tartumaal Kambjas ning Võrumaal Võru vallas.

Lisaks materjalide müügile tegeleb Geoforce ka karjääritehnika rendiga.

Möödunud aasta märtsis soetas Infortar Harjumaal Kuusalu vallas liiva kaevandavad ja töötlevad ettevõtted Kiiu Soon ja Kuiv Liiv.

Infortar on 438 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, energeetika, kinnisvara, hotellindus, taksondus ja trükitööstus. Lisaks 39-protsendilisele osalusele AS-is Tallink Grupp kuulub ASi Infortar investeeringute portfelli AS Eesti Gaas, ligikaudu 70 000 m² erinevaid hotellide ja spaade kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: