Maasikas ja Kionka said Euroopa Liidu esinduste juhiks

Matti Maasikas
Matti Maasikas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Federica Mogherini kuulutas teisipäeval välja 43 diplomaati, kes asuvad sügisest juhtima EL-i esindusi välisriikides, teiste hulgas on ka kaks eestlast.

Euroopa Ülemkogu presidendi Donald Tuski välispoliitikanõunik Riina Kionka nimetati Euroopa Liidu saadikuks Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Varasemalt on juba teada, et välisministeeriumi Euroopa Liidu küsimuste asekantsler Matti Maasikas saab EL-i esinduse juhiks Ukrainas.

Teisipäeval avalikustatud 43 nime ja juba varasemalt kinnitatud kolme EL-i esinduse juhi hulgas on ainult neli Põhja-Euroopa riikide kodanikku - lisaks kahele eestlasele ka Rootsi välisministeeriumi diplomaat Hans Grundberg, kes nimetati EL-i delegatsiooni juhiks Jeemenis ja Soome diplomaat Sinikka Antila, kes saab EL-i esinduse uueks juhiks Namiibias.

Neli Visegradi riiki on valikus esindatud ühe ungarlase ja kahe poolakaga. Ungarlane Gábor Iklody sai EL-i esinduse juhiks Eritreas, poolakas Filip Grzegorzewski sai Euroopa majandus- ja kaubandusesinduse juhiks Taiwanil ja tema kaasmaalane Jacek Jankowski EL-i delegatsiooni juhiks Zambias.

Lisaks said Eestiga samal ajal liitunud riikidest ühe esinduse juhi koha Sloveenia ning kaks kohta Küpros.

Teisipäeval avalikustatud 46 esinduse juhi hulgas 23 on liikmesriikide diplmaadid, ülejäänud on Euroopa Liidu institutsioonides, valdavalt Euroopa Liidu välisteenistuses (EEAS) aalaliselt töötavad ametnikud.

Alates 2016. aasta 1. septembrist on Eesti diplomaat Aivo Orav töötanud Euroopa Liidu esinduse juhina Montenegros.

Euroopa Liidul on 143 esindust, mille hulgas on lisaks riikidele ka esindused tähtsamate rahvusvaheliste organisatsioonide ja mõnede tunnustamata territooriumide juures.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: