Oleg Ossinovski annetas sotsiaaldemokraatidele 25 000 eurot

{{1562828280000 | amCalendar}}
Oleg Ossinovski.
Oleg Ossinovski. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ettevõtja Oleg Ossinovski annetas tänavu aprillis Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale (SDE) 25 000 eurot, kui tema poeg Jevgeni Ossinovski oli veel erakonna esimees.

"Sidemed erakonna ja Oleg Ossinovski vahel on tänaseks katkestatud," ütles Jevgeni Ossinovski 2015. aastal Eesti Televisioonile antud intervjuus, kui Oleg Ossinovskit seostati Läti raudtee juhi Ugis Magonise korruptsioonijuhtumiga.

"Mina ja minu isa oleme kaks väga erinevat inimest nii oma seisukohtadelt kui ka tegevusaladelt. Tema ei tee poliitikat, mina ei tee äri," rääkis Jevgeni Ossinovski.

"Ajal, mil mina erakonda juhtisin, ei toetanud Oleg Ossinovski sotsiaaldemokraate. Erakond palus sel kevadel Oleg Ossinovskilt toetust eurovalimiste kampaaniaks, kuna selleks ajaks olin mina teatanud oma otsusest taanduda erakonna juhi kohalt," ütles Jevgeni Ossinovski neljapäeval ERR-ile annetust kommenteerides.

Varasematel aastatel on Oleg Ossinovski SDE-d rahaliselt toetanud, näiteks 2013. aastal annetas ta erakonnale 30 000 eurot.

Kokku kogus SDE annetustena tänavu teises kvartalis enne Euroopa Parlamendi valimisi annetustena 93 639 eurot, suurimaks toetajaks oli Oleg Ossinovski järel ettevõtja Heiti Hääl 10 000 euroga.

Seadusega ette nähtud toetusena sai SDE riigilt 131 510, eurot, liikmemaksudest kogunes 5631 eurot.

Samuti selgub erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) esitatud aruandest, et SDE on võtnud aprilli alguses LHV Pangast 300 000 eurot laenu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: