Helme: vaid avalik huvi pole piisav VEB fondi dokumentide avalikustamiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Helme presidendi juures.
Mart Helme presidendi juures.

Siseminister Mart Helme (EKRE) kirjutas riigikogu õiguskomisjoni esimehele Jaanus Karilaiule saadetud vastuses, et VEB fondi dokumente puudutavat infot ei saa avalkustada, sest üksnes avalik huvi selleks ei ole piisav.

"Arvestades, et tegemist on avaliku huvi seisukohalt olulise küsimusega, siis siseministrina toetan julgeolekuasutuste valduses olevate vastavate VEB Fondi puudutavate dokumentide avalikustamist. Antud küsimuse puhul on aga oluline mõista, et üksnes avalik huvi teabe avalikustamiseks ei ole piisav. Dokumentide avalikustamisel tuleb arvestada nendes sisalduvate ametnike ja ütlusi andnud isikute ehk allikate õiguspärast huvi enda isikut mitte avalikustada," kirjutas Helme.

Helme viitas kirjas, et riigisaladuse salastatuse võib kaitsepolitseiameti peadirektor kustutada enne salastamistähtaja möödumist üksnes ulatuses, mis ei sea ohtu teabes nimetatud või teabe kogumisel osalenud isikute julgeolekut.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: