Tallinna munitsipaalpolitsei patrullib vanalinnas ATV-del ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna vanalinnas, aga ka näiteks randades ja mujal võib suvel kohata ATV-del sõitvat munitsipaalpolitsei patrulli.

Tallinna munitsipaalpolitseiameti juhataja Aivar Toompere selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et ATV-sid kasutatakse sellistes kohtades, kuhu tavaliselt jalgsi või autoga ligi ei pääse.

"Ka vanalinnas aeg-ajalt, kui on turiste palju, kui kruiisilaevad sisse tulevad. Paljudel juhtudel nad tulevadki siia ja jäävadki kuskile vanalinna seisma, et jagada informatsiooni, sest on näha, et turistid vajavad hästi palju infot," lisas Toompere.

Turistidele meeldivad ATV-del sõitvad mupo inspektorid. "Vahepeal tuli juba mitu inimest pildistama, kes tahtsid infot küsida," ütles mupo peainspektor Andreas-Hannes Tamm.

"Paljud tulevad pildistama, siis küsivad ka nõu. Tegelikult tundub, et Euroopas see ei ole nii levinud. Meie oleme siin esimene enam-vähem," märkis mupo vaneminspektor Deniss Burašnikov.

Muljetavaldavast väljanägemisest hoolimata on mupo võimalused näiteks napsitajate, vales kohas esinevate tänavamuusikute või velotaksode korralekutsumiseks üsna piiratud.

"Kahjuks, jah, meie käed jäävad natuke lühikeseks. Selle eest, et nad siia jalakäijate tsooni sõidavad sisse, meie neid trahvida ei saa. Kui on arukas juht ja saab aru, siis ta sõidab minema, aga kui aru ei saa, siis oleme politsei kohale kutsunud ja lasknud politseil neid trahvida," selgitas Toompere.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: