Lepassaar sai Euroopa Liidu küberjulgeoleku ameti juhiks

Juhan Lepassaar
Juhan Lepassaar Autor/allikas: Europa Liit / ENISA

Euroopa Komisjoni endise asepresidendi Andrus Ansipi kabinetiülem Juhan Lepassaar sai Euroopa Liidu küberjulgeoleku ameti uueks juhiks.

Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeamet (ENISA) nõukogu valis Lepassaare ameti uueks direktoriks, teatas amet teisipäeval oma kodulehe vahendusel.

Enne ametisse nimetamist peab Lepassaar käima kuulamisel Euroopa Parlamendi tööstuse, teadusuuringute ja energeetika komisjonis (ITRE). See peaks toimuma 23. juulil. ITRE asendusliige on ka Ansip, kelle põhikomisjon on siiski siseturu- ja tarbijakaitsekomisjon (IMCO).

ENISA praeguse juhi Udo Helmbrechti teine ametiaega lõppeb oktoobri keskel ning temale järglase leidmine on juba niigi neli kuud hilinenud, kirjutas väljaanne Politico eelmisel nädalal. Politico andmeil oli Euroopa Komisjon välja valinud kolm kandidaati, kaks ülejäänud on Belgiast ja Saksamaalt.

Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeamet (ENISA) sai suurema pädevuse juuni lõpus jõustunud küberjulgeoleku aktiga, selle ülesandeks saab netiühendusega seadmete sertifitseerimisskeemide koostamine, et tagada 5G võrkude turvalisus ja tõsta pilveteenuse pakkujate turvalisusstandardeid, selgitab Politico.

ENISA loodi 2004. aastal ja selle peakorter asub Kreeka pealinnas Ateenas.

Lepassaar alustas Euroopa Komisjonis digitaalse siseturu valdkonda koordineerinud asepresidendi Ansipi kabinetiülemana 2014. aastal, enne seda töötas ta riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktorina. Ansip lahkus eelmisel kuul Komisjonist, kuna ta valiti Euroopa Parlamenti.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: