Konkurentsiametil on Lidli tuleku üle ainult hea meel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Leonhard Foeger/Reuters/Scanpix

Kui Saksa odavkett lõpuks Eesti turule jõuab, tiheneb konkurents poekettide vahel veelgi ning see tähendab tarbija jaoks suuremat valikut ja paremaid hindu, ütles konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja asetäitja Katrin Tasa "Vikerhommikus".

Praegu on Eestis jaekaubanduses 70 protsenti turust nelja poeketi käes.

"Konkurents jaekaubandusturul on üsna tihe ja Lidli tulekuga tiheneb veelgi. Konkurentsiametil on hea meel iga tulija üle. Arvestades Lidli kontseptsiooni, siis peaksid nad kaasa tooma odavamad hinnad," ütles Tasa.

Tasa hinnangul võtab Lidl turosa ära natuke kõigilt kettidelt. "Kuna nende kontseptsioon on odavjaemüügikett, siis eelkõige neilt kettidelt, kelle klient on kõige hinnatundlikum," märkis ta.

Tasa sõnul on raske prognoosida, kuis suure turuosa Lidl Eestis endale võtab. Ta tõi näiteks, et Leedus, kus Lidl avas esimese kaupluse 2016. aastal, on neil praegu 7-protsendine turuosa. Soomes, kus Lidl on olnud 15 aastat, on turuosa kümne protsendi ümber.

Tasa hinnangul sõltub Lidli edu Eestis osalt sellest, kas kett otsustab pakkuma hakata ka eestimaiseid tooteid, kuid kindlasti toob Saksa kett Eestisse tooteid, mida teised kaupluseketid praegu ei paku.

Nii suure rahvusvahelise kaupluseketi nagu Lidl sisenemist Eesti turule pole kaua aega toimunud. Tasa sõnul ei ole praegu uute tulijate kohta midagi kindlat öelda, küll on aga kuulda olnud sahinaid, et seda kaalub prantslaste poekett Auchan.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: