Lidl investeeris mullu Eestisse 21,5 miljonit eurot

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lidl Eesti kavandab Lasnamäele Raadiku tänavale üht oma kauplustest. Autor/allikas: Skepast ja Puhkim OÜ

Saksa odavpoeketile Lidl kuuluv Lidl Eesti OÜ tegi möödunud majandusaastal Eestis investeeringuid pikaajalistesse varadesse 21,5 miljoni euro ulatuses, tänavu alustas ettevõte esimeste siinsete kaupluste ehitust.

Ettevõtte kahjum oli 2018. aasta märtsis alanud ja tänavu veebruaris lõppenud majandusaastal ligi 3,4 miljonit eurot. Seda oli 3,4 korda rohkem kui aasta varem. Ettevõtte juhatus teeb seejuures ettepaneku katta majandusaasta kahjum järgmiste aastate kasumi arvelt, selgus Lidl Eesti majandusaasta aruandest.

Praegu on ettevõtte põhiliseks tegevusalaks kinnisvara ostmine kaupluste ehitamiseks. Aruandeaastal soetas ettevõte kuus kinnistut, jätkas läbirääkimisi ka teiste potentsiaalsete kinnistute omanikega ning ettevõttele väljastati kaks ehitusluba.

Tänavusel majandusaastal jätkab Lidl Eesti kinnisvaraobjektide väljaarendamise ja omandamisega, sealhulgas detailplaneeringute koostamisega ja hoonete projekteerimisega. Ettevõte on alustanud ka esimeste poodide ehitust.

2018. aasta investeeringute finantseerimiseks suurendas ettevõtte osanik CE-Beteiligungs-GmbH ettevõtte osakapitali 14 miljoni euro võrra.

Keskmiselt töötas eelmisel majandusaastal ettevõttes 18 täistööajaga töötajat, kelle palgakulu oli 494 300 eurot. Aasta varem oli nelja töötaja palgakulu 107 600 eurot.

Juhatuse liikmetele ettevõte eraldi tasu ei makstud. Lidl Eesti OÜ juhatusse kuuluvad Alexandru Mag, Eglė Radžiūnė, Karl Ragnar Jakob Josefsson, Maciej Szymon Urbanski ja Marius Kybartas. Kõik on seotud ka Lidli äriga Leedus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: