Ratas: koalitsioon toimib ja valitsus ei lagune ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1565093400000 | amCalendar}}
Jüri Ratas Saaremaa visiidil.
Jüri Ratas Saaremaa visiidil. Autor/allikas: riigikantselei

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles ERR-ile antud lühiusutluses, et meedias levivatel kuuldustel valitsuskoalitsiooni peatsest lagunemisest pole mingit alust.

"Kindlasti ei vahetata koalitsioonipartnereid läbi ajakirjanduse kuulduste. Neil [kuuldustel] ei ole tänasel hetkel mingit alust. Koalitsioon toimib ja Keskerakond on olnud poliitikas see, kes on alati hoidnud koalitsiooni ja oma partnereid," ütles Ratas.

Jüri Ratase juhitaval Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsusliidul täitub eeloleval neljapäeval sümboolsed 100 ametisoleku päeva. Ratase hinnangul on valitsuse tervis nõupidamisruumis töine ja asjalik.

"Eks 100 päeva näitab seda, kuidas valitsuse mootor on käima hakanud. Kui palju on suudetud esimestest punktidest ära realiseerida. Valitsuskoalitsiooni tervis nõupidamisruumis sees on töine ja asjalik. Seda ei saa küll öelda selle pildi ja kuvandi osas, mis toimub väljaspool neid ruume. Tihti on sellised sõnakasutused ja ka teatud ühiskonnagruppide solvamised, mida ei saa kuidagi aktsepteerida ega heaks kiita," sõnas Ratas.

Eesti Päevaleht väitis 3. augustil, et Reformierakonna ja Keskerakonna vahel käivad tõsised läbirääkimised lähiajal uue valitsuse loomiseks.

Sarnaselt Ratasele kinnitas ka Reformierakonna juhatuse liige Kristen Michal ERR-ile, et Reformierakond ei pea Keskerakonnnaga mingeid kõnelusi uue valitsuliidu kokkupanekuks.

Päevalehe ajakirjanik: valitsus püsib, kuna Ratasele meeldib olla peaminister

Eesti Päevalehe ajakirjanik Raimo Poom rääkis teisipäeva õhtul ETV saates "Ringvaade", et praegune valitsus püsib paljuski tänu sellele, et Ratas tahab olla peaminister. Poomi sõnul ei taha Ratas olla näiteks president, riigikogu esimees või Euroopa Komisjoni volinik.

"Talle meeldib peaministrikoht ja see on väga suur probleem, mida ta siis edasi teeb. Ma arvan, et väga paljuski on selle valitsuse püsimine kinni selles, et peaminister Ratasele meeldib olla peaminister ja ta teab, et kui seda olukorda muuta, siis ei ole kindel, et ta saab olla edasi peaminister," rääkis Poom.

Ajakirjaniku hinnangul peaks EKRE oma sõnavõttudega tagasi hoidma ja tegelema rohkem valitsemisega.

Seda, et Reformierakond ja Keskerakond salaja valitsusläbirääkimisi või ka -konsultatsioone ei pea, Poom peab tõenäoliseks. Samas usub ta, et kontakte sellega seoses on erakonna esindajatel olnud.

 

Toimetaja: Urmet Kook, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: