Fotod: reservväelased võtavad mõõtu sõjaväelisel mitmevõistlusel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinnas ja Kõrvemaal osaleb sel nädalal sõjalisel mitmevõistlusel MILCOMP 35 reservväelaste võistkonda 12 riigist. Võistluse eesmärk on testida reservjuhtide tiimitöö oskust ja füüsilist vastupidavust läbi sõjaliste põhioskuste.

Kolmeliikmelised võistkonnad võistlevad püstolist ja automaadist laskmises, takistusriba läbimises, takistusujumises ja orienteerumises. Samuti võtavad osalejad mõõtu kaardilugemises, granaadiviskes, esmaabis ja sõjaõiguse tundmises.

Eesti võistlejate jaoks oli esimene päev edukas: individuaalselt võitis laskmise kulla major Rain Muru, võistkondlikult oli Eesti meeskond kolmas.

Õppuse peakorraldaja kapten Raul Hindov selgitas, et MILCOMP katab kaitseväelaste põhiteadmisi ja -oskusi. "Eestis läbiviidavatest õppustest eristab MILCOMP-i see, et osalejad peavad lisaks füüsilisele vastupidavusele ja laskeoskusele saama hakkama ka näiteks sõjaõigusega, mis on sõjaliste juhtide jaoks ülioluline, samuti esmaabi andmisega," lisas Hindov.

Osalejate seas on seitse naiskonda Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt, Eestist, Rootsist ja Soomest, samuti sega- ja mitmerahvuselised võistkonnad. Kõige suurema delegatsiooniga on esindatud Saksamaa.

Teisipäeval võistlesid osalejad püstoli ja automaadi laskmises, kolmapäeval oli kavas takistusujumine ja takistusraja läbimine. Neljapäeval võetakse mõõtu meditsiiniülesannetes, sõjaõiguses, granaadiviskes ja orienteerumises.

Võistlust saab tänu standardiseeritud elementidele korraldada igal aastal erinevas riigis. Võistluse tarbeks valmis Männiku lasketiiru juurde 20 elemendist koosnev NATO standarditele vastav takistusrada.

MILCOMP-i on järjepidevalt korraldatud alates 1957. aastast. Eesti reservohvitserid on võistlusel osalenud varem aastatel 2001 kuni 2012, parim saavutatud koht on olnud viies.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: