Mere puiestee äärde tulevad kuuekorruseline ärikeskus ja linnaväljak

Planeeringuala praegune vaade.
Planeeringuala praegune vaade. Autor/allikas: Google Maps

Tallinnasse Mere puiestee 10, otse Poordi ja Promenaadi majade ning Porto Franco arenduse kõrvale tuleb suvel kehtestatud detailplaneeringu kohaselt kuuekorruseline hoone büroopindade ja kaubanduskeskusega ning linnaväljak. Planeeringu järgi peaks hoone rajamisega tekkima alale selgelt tajutav tänavasein.

0,77 hektari suurusel maa-alal Mere puiestee, Ahtri, Kai ja Poordi tänava vahelises kvartalis tahetakse planeeringuga tihendada kesklinna hoonestust.

Kinnistu lõunapoolsesse ossa rajatakse linnaväljak. Sinna ei tohi planeeringu kohaselt sõidukid pääseda, et kellelgi ei tekiks soovi väljakul parkida. Jalakäijad peavad saama Admiraliteedi basseini ja Mere puiestee vahel vabalt liikuda, selleks on üle väljaku ette nähtud kue meetri laiune avalikult kasutatav ala jalakäijatele. Väljakut peavad mugavalt kasutada saama ka jalgratta, ratastooli või lapsevankriga liiklejad.

Planeeringu järgi kujuneks hoone valmimisel koos Poordi 1 ja Poodri 3 projekteeritud hoonetega alale Mere puiestee algusega sarnanev korrastatud väljakusein. Hoone projekteerimiseks tuleb kavandada arhitektuurivõistlus, tagamaks, et see piirkonda sobib.

Hoone tuleb kuuekorruseline, aga selle põhjaosa kuni neljakorruseline, et säiliks vaatekoridor vanalinnale, lisaks peab sellel hooneosal olema kahe korruse kõrgune hoonealune läbikäik jalakäijatele ristsuunas Mere puiesteega. Kogu parkimine on kavandatud maa alla, kuid parkimiskohtade arv täpsustub ehitusprojektis. Rajatakse ka jalgrataste parkimiskohad.

Vältimaks lindude kokkupõrkeid hoonega ei tohi sellel olla suuri klaaspindu või peab lahendus muutma klaasi lindudele nähtavaks. Hoone tuleb sarnaselt naaberkinnistute majadega liigendada osadeks, et luua mitmekesisust.

Mere puiestee ja Ahtri tänava ristmiku äärde on plaanitud tänavahaljastus ning lisaks olemasolevale haljastusele lisandub mere puiestee veel neli puud.

Mere puiestee äärde tuleb 3,5 meetri laiune kergliiklustee, kus jalgratturite päralt on kaks meetrit ja jalakäiatele 1,5 meetrit lai teeriba. Kergliiklustee valgustamiseks lisatakse kuni kuus uut tänavavalgustusposti.

Detailplaneeringu algatamisettepaneku tegi EHC Merekeskus OÜ.

Detailplaneeringu illustratsioonid. Autor/allikas: Tallinna detailplaneeringute register

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: