President Kaljulaid alustas tööd Kagu–Eestis

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.
Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Autor/allikas: Annika Haas

President Kersti Kaljulaid töötab kuni reedeni Kagu–Eestis, kus kohtub tegusate Põlva- ja Võrumaa inimeste ning kogukondadega, teatas presidendi kantselei.

"Mida kaugemal suurtest keskustest, seda tugevamad on meie kogukonnad. Kagu–Eesti ongi väga tugeva kogukonnatunnetusega kant, mille inimesed on enda huvide eest alati seisnud. Eks see on ka üks põhjus, miks töötan tänavu kaks nädalat just seal,"ütles president Kaljulaid.

Riigipea sõnul on loomulik, et asukoht suurtest keskustest eemal teeb inimeste elu ja ettevõtluse logistiliselt keerulisemaks ja kulukamaks, kuid seda olulisem on kohalike keskuste ja teedevõrgu olukord. "Kui maakonnakeskustes on inimeste jaoks üle elukaare vajalikud teenused olemas ning ka väiksemad teed on aasta ringi läbitavad, on elu keskustest kaugemal lihtsam. Sellisesse regionaalsesse tasakaalu peab ka riik panustama," sõnas president.

Viie päeva sisse jagub kohtumisi kohalike ettevõtjate, sotsiaalvaldkonnas tegutsejate, külakogukondade ja maakonnakeskuste elujõulisena hoidjatega. Nädala esimese päeva veedab riigipea Räpinas, kus avab Räpina Aianduskooli avaaktuse ning külastab sealset haiglat ja paberivabrikut.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: