Eesti ehitusmahtu hoiab üleval töö välismaal, kohalik turg kahaneb ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reidi tee ehitus
Reidi tee ehitus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Statistikaameti andmetel ehitasid ehitusettevõtted tänavu teises kvartalis Eestis ja välisriikides kokku kolm protsenti rohkem kui 2018. aasta samas kvartalis. Eelmise kvartaliga sarnaselt kasvas ehitusmaht välisriikidesse tehtud tööde arvelt, kohaliku turu maht aga vähenes.

Omal jõul ehitasid Eesti ehitusettevõtted teises kvartalis 806 miljoni euro eest, sellest hooneid 571 miljoni ja rajatisi 235 miljoni euro eest. 2018. aasta sama kvartaliga võrreldes ehitati hooneid üheksa protsenti rohkem ja rajatisi kümnendiku võrra vähem.

Välisturul tegutsevate Eesti ehitusettevõtete ehitusmaht suurenes mullu teise kvartaliga võrreldes ligi kaks korda ja seda põhiliselt hooneehitustööde arvelt. Välisriikides tehtud ehitustööde osatähtsus kogu ehitusmahus oli tänavu üheksa protsenti, mullu aga viis protsenti.

Kohaliku ehitusturu maht vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes üks protsent. Muutus tulenes nii hoonete kui rajatiste uusehituste väiksemast mahust, samas kui remondi- ja rekonstrueerimistöid tehti rohkem.

Ehitisregistri andmetel lubati teises kvartalis kasutusse 1926 uut eluruumi ehk 171 võrra rohkem kui aasta eest. Enim uusi eluruume valmis Tallinnas, pealinna lähiümbruse valdades ja Tartumaal. Ehitusluba väljastati 1832 eluruumi ehitamiseks, mida oli üheksa protsenti enam kui möödunud aasta teises kvartalis. Eelistatuim elamutüüp oli korterelamu.

Kasutusse lubati ka 303 mitteelamut kasuliku pinnaga 136 200 ruutmeetrit, kõige enam lisandus uut lao- ja tööstushoonepinda. Võrreldes 2018. aasta sama kvartaliga vähenes nii kasutusse lubatud mitteelamute pind kui maht.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: