Ehituse kasv aeglustus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kavandatav elamurajoon.
Kavandatav elamurajoon. Autor/allikas: ERR

Statistikaameti andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted Eestis ja välisriikides esimeses kvartalis kokku kaks protsenti rohkem kui 2018. aasta samal ajal. Ehitus kasvas välisriikidesse tehtud tööde arvel, kohalikul turul ehitusmaht vähenes.

Eesti ehitusettevõtted ehitasid omal jõul 581 miljoni euro eest, millest hooneid 459 miljoni ja rajatisi 122 miljoni euro eest.

Välisturul tegutsevate Eesti ehitusettevõtete ehitusmaht suurenes 2018. aastaga võrreldes ligi kaks korda ja seda põhiliselt hoonete suurema ehitustööde mahu tõttu. Kasvu toetas ka rajatiste ehitus. Välisriikides tehtud ehitustööde osatähtsus kogu ehitusmahus oli tänavu üheksa protsenti, mullu samal ajal viis protsenti.

Kohaliku ehitusturu maht vähenes kaks protsenti. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes vähenes hoonete ehitusmaht nii uusehituses kui ka remondi- ja rekonstrueerimistöödes. Rajatiste ehitus jäi mullusele tasemele.

Ehitisregistri andmetel lubati 2019. aasta esimeses kvartalis kasutusse 1770 uut eluruumi ehk 232 eluruumi rohkem kui aasta eest. Enim valmis uusi eluruume Tallinnas, järgnesid Tallinna lähiümbruse vallad ja Tartumaa.

Väljastati ehitusluba 1585 eluruumi ehitamiseks, mida on neli protsenti rohkem kui möödunud aastal. Eelistatuim elamutüüp oli korterelamu.

Kasutusse lubati 280 mitteelamut kasuliku pinnaga 139 600 ruutmeetrit. Enim lisandus uut põllumajandus- ja tööstushoonepinda. Võrreldes 2018. aastaga vähenes nii kasutusse lubatud mitteelamute pind kui ka maht.

Allikas: Statistikaamet

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: