EAS sai kohtus Viive Aasma üle võidu

{{1567167960000 | amCalendar}}
Viive Aasma
Viive Aasma Autor/allikas: www.alfa-omega.ee

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) sai Tallinna ringkonnakohtus võidu kohtukaasuses, kus suhtekorraldusbüroo Alfa-Omega omanik Viive Aasma süüdistas EAS-i kallutatud suhtekorraldusteenuse hankimises, mis aga ei leidnud kohtu hinnangul kinnitust.

Tallinna ringkonnakohus arutas reedel väliskaubandus- ja infotehnoloogia ministri Kert Kingo nõunikuna töötava Viive Aasma kaebust EAS-ilt üle 171 000 euro väljamõistmiseks ning riigihangete vaidlustuskomisjoni (VAKO) mullu juunis tehtud otsuse tühitamiseks.

Vaidlus puudutas EAS-i korraldatud riigihanke tulemusel sõlmitud raamlepingut, mille alusel ei sõlmitud kaebajaga hankelepingut. Alfa-Omega esitas VAKO-le taotluse hüvitada neile kahju, kuid VAKO otsustas eelmise aasta 22. juunil jätta taotlus rahuldamata.

Tänavu jaanuaris jättis kaebuse rahuldamata ja VAKO resolutsiooni muutmata ka Tallinna halduskohus.

Ringkonnakohus leidis reedel, et kohtul pole võimalik tuvastada, nagu oleks EAS kaalutlusõigust vääralt kohaldanud, ning hankelepingu võitnud pakkuja pakkumusele ei oleks tulnud Alfa-Omega Communicationsi esile toodud asjaoludest tulenevalt anda vähem hindepunkte. Samuti polnud alust pakkumust tagasi lükata.

"Kui kaebaja tegi oma pakkumuses rohkem, kui hinnapäringus hankija poolt nõutud (st esitas meediakanalite valiku suurema täpsusastmega), ei anna see talle siiski alust nõuda teise pakkuja nõuetele vastava pakkumuse tagasi lükkamist või madalamat hindamist" märkis kohus.

Kohtu hinnangul polnud EAS-i tegevus õigusvastane ning järelikult polnud ka vajadust uurida muude kahju hüvitamise eeltingimuste esinemist. Kohtu hinnangul on VAKO 22. juuni 2018 otsuse resolutsioon õige.

Kohus jättis menetluskulud osaliste endi kanda. Otsuse võib riigikohtule edasi kaevata 30 päeva jooksul.

EAS-i hankeüksuse juht Birgit Vilippus ütles, et praeguseks on nii riigihangete vaidlustuskomisjon, halduskohus kui ka ringkonnakohus kinnitanud, et EAS on suhtekorraldusteenust hankinud õiguspäraselt ning seega on süüdistused alusetud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: