Eesti kodanikud saavad õiguse lihtsustatud korras Peterburis käia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alates 1. oktoobrist saavad Eesti kodanikud Peterburi tasuta elektroonilise viisaga.
Alates 1. oktoobrist saavad Eesti kodanikud Peterburi tasuta elektroonilise viisaga. Autor/allikas: ERR

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev kinnitas nimekirja riikidest, mille kodanikud saavad alates 1. oktoobrist elektroonilise viisaga Peterburi ja Leningradi oblastit külastada, 53 riigi hulgas on ka Eesti.

Lihtsustatud korras saavad seda Venemaa piirkonda külastada kõigi Euroopa Liidu riikide kodanikud, teatas uudisteagentuur RIA Novosti.

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas juba juulis dekreedi, mille järgi saab alates 1. oktoobrist minna Peterburi ja Leningradi oblastisse elektroonilise viisaga, kuid siis ei avaldatud riikide nimekirja, kelle suhtes see kehtima hakkab.

Elektroonilise viisa taotlus tuleb esitada Venemaa välisministeeriumi veebilehel mitte hiljem kui neli päeva enne reisi. Viisa kehtib kuni 30 kalendripäeva, kuid Venemaal tohib selle alusel viibida kuni kaheksa päeva, vahendas rus.err.ee.

Elektroonilise viisa eest tasu ei küsita.

Alates 1. juulist kehtib aga sarnane võimalus Venemaa Kaug-Idas ja Kaliningradi oblastis, kuhu saavad elektrooniliselt väljastatud viisaga siseneda 53 riigi, sealhulgas ka Eesti, kodanikud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: