Sillamäe sai unikaalse kahe tagasipöördekaarega terviseraja

Neli aastat tagasi valminud Sillamäe terviserajal on lõppemas ümberehitustööd, mille raames saab algul veidi pikemaks ehitatud rada täpselt kahekilomeetriseks. See annab mugavama võimaluse rajal treenimiseks, kuid teeb lihtsamaks ka seal võistluste korraldamise.

Ligemale 300 000 eurot maksma läinud Sillamäe terviseraja asfaldiring avati 2015. aasta suvel. Kui seda hakati võistluste läbiviimiseks ametlikult üle mõõtma, selgus, et rada on kahest kilomeetrist 59 meetrit ning 25 ja pool sentimeetrit pikem.

Sillamäe aselinnapea Aleksei Stepanovi sõnul sai linn raja täpselt kahekilomeetriseks tegemise vajalikkusest aru pärast seda, kui seal oli korraldatud populaarseks osutunud ultrajooks.

Kuna asfalti ümber tõsta on keeruline, siis nii saigi Sillamäe terviserada endale kesklinnapoolses ehk Tallinna-poolses otsas ühe tagasipöördekaare juurde.

Uue raja esimeseks võistluseks on eeloleval nädalavahetusel toimuv Sillamäe 24 tunni jooks, kuhu on end kirja pannud seitsme riigi sportlased.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: