New Yorgi ja Londoni börside naftahinnad sööstsid miinusesse

Vaade droonirünnakust põlema süttinud Abqaiqi naftatöötlemistehasele Saudi Araabias.
Vaade droonirünnakust põlema süttinud Abqaiqi naftatöötlemistehasele Saudi Araabias. Autor/allikas: AP / Scanpix

New Yorgi ja Londoni tooraine börside naftahinnad sööstsid teisipäeval pärast nädalavahetuse Saudi Araabia naftatehaste rünnakutest tingitud järsku tõusu miinusese.

Toornaftatehingute hind New Yorgi börsil langes kolm dollarit ja 56 senti, jäädes pidama tasemel 59,34 USA dollarit barrelist.

Londoni Põhjamere brendi hind langes neli dollarit ja 47 senti, sulgudes tasemel 64,55 dollarit barreli eest.

Iraan taunis USA süüdistusi Saudi Araabia rünnakute osas

Iraan taunis teisipäeval USA süüdistusi, et Teheran korraldas rünnakud Saudi Araabia naftarajatistele.

"USA elab eituses ja arvab, et neli ja pool aastat sõjakuritegude ohvriteks olnud jeemenlased ei vasta rünnakutele," kirjutas välisminister Mohammad Javad Zarif suhtlusvõrgustikus Twitter.

Saudi Araabia naftataristut laupäeval tabanud rünnakut analüüsinud Ühendriigid on jõudnud järelduseni, et rünnak tuli Iraani pinnalt ning käiku läksid ka tiibraketid, ütles anonüümsust palunud USA ametnik teisipäeval.

Uudisteagentuuriga AFP vestelnud ametniku sõnul paneb USA rünnaku kohta kogutud andmed kokku ning esitab need rahvusvahelisele kogukonnale järgmisel nädalal ÜRO peaassambleel.

Agentuuri ajakirjanik küsis ametnikult, kas Washington on kindel, et raketid tulistati Iraani pinnalt. Ametnik vastas: "Jah."

USA luureametid suudavad rakettide tulistamiskoha kindlaks teha, rõhutas ta.

Laupäeval tabas rünnak kahte Saudi Araabia idaosas asuvat Saudi naftarajatist: maailma suurimat naftatöötlustehast Abqaiqi ning Khuraisi naftavälja. Rünnaku järel tõusis järsult toornafta hind, kuid see on hakanud taastuma rünnakueelsele tasemele.

Rünnaku eest võtsid vastutuse Iraaniga liidus huthi mässulised, kes tegutsevad Jeemenis, kuid Saudi Araabia süüdistab Iraani ning Teherani tõi võimaliku süüdlasena välja ka USA president Donald Trump.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: