Kaljulaid eelistab teede kordategemist kiirele internetile

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Noore kultuuritegelase preemia Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

President Kersti Kaljulaid leiab, et maapiirkondades elamise soodustamiseks on kiirest internetist tähtsam see, et teed tehtaks korda. President toetab ka praeguse elamislubade kvoodisüsteemi säilimist, kuni ei ole paigas mehhanismid uusimmigrantide integeerimiseks Eesti ühiskonda.

"Ma pean siiski olulisemaks kõigepealt korda tehtud teid analoogses maailmas," ütles president usutluses LõunaLehele, lisades, et ka maal kaugtööd tegev inimene peab aegajalt saama "eelkõige puhta jala ja riietega keskustesse" ning rõhutas, et see "on tegelikult palju olulisem kui ülikiire internet". 

Kaljulaid lisas, et eelistaks avaliku ja erasektori koostööd ehk PPP formaadis millegi väljaehitamist sellele, kui riik lihtsalt võlakirju emiteerimiks, kuna see kipub enamasti minema tavaliste kulude katteks.

President ütles, et ei poolda Eesti praeguse elamislubade kvoodi suurendamist, kuna riik ei suuda siia asuvatele inimestele keelt õpetada, pakkuda nende lastele eestikeelset lasteaeda ja kooli üle kogu riigi territooriumi ning selliselt võime tekitada endale teise põlvkonna migrantide probleemi, kus nad uuesti isoleeruvad, kuna neil pole ligipääsu siia ühiskonda. 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: