Otse kell 13.15: erikomisjon arutab PPP raha kasutamise võimalusi tee-ehituses

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäeval avalikul istungil avaliku ja erasektori koostöö (PPP) võimalusi ja kogemusi maanteede ehitamisel. Kell 13.15 algavat avalikku istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Istungil annab rahandusministeerium ülevaate, mis on PPP-d toetavad argumendid, Eesti kogemused ja võimalused selles vallas ning milline on edasine tegevuskava.

Istungile on kutsutud rahandusminister Martin Helme ja riigikontrolör Janar Holm.

Erikomisjoni esimehe Jürgen Ligi (Reformierakond) sõnul on arutelu ajendiks rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnavõtud Eesti põhimaanteede neljarealiseks ehitamisest.

"Ministri seisukohavõtud ei ole olnud kooskõlas Eestile seni teada olevate tõdedega tee-ehitusest, transpordist, rahandusest ega makromajandusest," märkis Ligi. Ta lisas, et arvestades Euroopa negatiivseid kogemusi PPP projektidega on erikomisjoni kohus kontrollida, ega Eestit ei ähvarda pikaajaline kahju ja sõltuvus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: