Hispaania politsei kahtlustab Kataloonia separatiste rünnakute kavandamises

Politsei haarang Kataloonia separatistide vahistamiseks.
Politsei haarang Kataloonia separatistide vahistamiseks. Autor/allikas: Enric Fontcuberta/EPA/Scanpix

Hispaania politsei vahistas üheksa inimest, keda kahtlustab rea vägivaldsete rünnakute kavandamises iseseisvusreferendumi aastapäeval.

Politseiallikate sõnul on kahtlusalused Kataloonia separatistid, vahendas BBC. Väidetavalt kavandasid nad rünnata 1. oktoobril, mil möödub kaks aastat Kataloonia iseseisvusreferendumist, mille Hispaania kohtud on kuulutanud ebaseaduslikuks.

Politsei sõnul leiti Kataloonia erinevates paikades korraldatud haarangu käigus ka pommi valmistamise vahendeid. Lisaks arestiti arvuti riistvara ja dokumente.

Politsei ei välista rohkemate inimeste vahistamist.

Politsei lisas, et vahistatud kuuluvad grupeeringu CDR sõjakamaks peetud harusse.

CDR-i lõid Kataloonia separatistid kuu aega enne 2017. aasta referendumit selle läbi viimiseks. Grupeering on juhtinud ka hiljutisi proteste.

Separatistid ütlevad aga, et nende kampaania ei ole olnud vägivaldne. CDR kutsub inimesi vahistamiste pärast protestima. Grupp kirjeldab vahistamisi kui Hispaania võimude repressiooni.

Kohtu all on juba 12 Kataloonia separatistide liidrit, kes iseseisvuspüüdlused algatasid. Nende üle peetakse kohut mässu õhutamise ja ülestõusu eest. Kohtualused eitavad süüdistusi. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: