ERR-i Tuisu tänava kinnistute enampakkumise võitis Merko ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1556621520000 | amCalendar}}
Foto: Maainfo kaardirakendus

Eesti Rahvusringhäälingule kuuluvate Tuisu ja Tervise tänava kinnistute enampakkumise võitis 5,5 miljoni euro suuruse pakkumise teinud AS Merko Ehitus Eesti.

ERR plaanis kuni 2012. aastani, et rajab neile kinnistutele oma uue hoonetekompleksi praeguste kesklinna majade asemele. 2012. aastal otsustas aga ERR-i nõukogu, et niinimetatud Tuisu projekt lõpetatakse ja alustatakse kesklinna hoonete arendamist.

Avaliku enampakkumise viis ERR läbi koos Uus Maa Ärikinnisvaraga ning pakkumise võitis Merko Ehitus Eesti, kes pakkus kinnistute eest 5 533 520 eurot.

Enampakkumisel olid kinnistud aadressil Tuisu 21/Tervise 2, Tervise 2a, Tervise 4 ja Tervise T3 ning T4. Kinnistute pindala on kokku on 41 569 ruutmeetrit.

Kinnistute müügist saadud raha kasutab ERR uue telekompleksi rajamiseks uudistemaja ja raadiomaja vahelisele alale. Uus telekompleks ehitatakse arhitektuurikonkursi võitnud Kadarik ja Tüür Arhitektid OÜ kavandi järgi.

Olemasoleva täielikult amortiseerinud telemaja plaanib ERR võõrandada aastatel 2022-2023.

Tallinna linnaplaneerimise ameti andmetel on Tervise 2/Tuisu 21 ning Tervise 4 kinnistu üldplaneeringu järgi segahoonestusalal, kuhu võib kavandada elamuid, nende naabrusesse sobivaid äri- ja ühiskondlikke hooneid ja muid linnalikku elukeskkonda teenindavaid funktsioone. Alale ei tohi rajada tööstusettevõtteid.

Merko elamuehitusdivisjoni direktor Tiit Kuusik vastas küsimusele, mida nad kinnistule ehitada kavatsevad, et enne tehingu sõlmimist ettevõte oma plaane ei kommenteeri.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: