Enefit Green vaidlustab Nelja Energiat puudutava otsuse riigikohtus

Aavo Kärmas
Aavo Kärmas Autor/allikas: ERR

Eesti Energia tütarettevõttele Enefit Green kavatseb Tallinna ringkonnakohtu kohtumääruse, mis puudutab Nelja Energia omandamist, vaidlustada riigikohtus.

"Kõnealune kohtumäärus lahendab konkurentsiameti poolt antud Enefit Greeni ja Nelja Eneriga koondumise loa menetluslikke küsimusi, kuid seisukohta antud loa õiguspärasuse kohta ringkonnakohus ei andnud," ütles Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas pressiteate vahendusel. Kärmase sõnul tutvub Enefit Green Tallinna ringkonnakohtu kohtumäärusega ja vaidlustab selle riigikohtus.

"Tallinna ringkonnakohus rõhutab oma kohtumääruses, et käesoleva vaidluse lõpptulem ei mõjuta Nelja Energia omandamise kehtivust. Kohtumääruse kohaselt nõustub ringkonnakohus konkurentsiametiga ja leiab, et koondumise loa võimalik tühistamine või kehtetuks tunnistamine ei too kaasa Nelja Energia aktsiate omandamise tehingu tühisust," lisas Kärmas.

Ringkonnakohtu määruse kohaselt on kahe suure energiaettevõtte koondumist lubanud konkurentsiameti haldusakt tühistatav ka pärast koondumise fakti toimumist ning ei toeta konkurentsiameti nägemust, mille kohaselt pärast Nelja Energia aktsiate omandamist Eesti Energia poolt ei saakski keegi koondumisluba vaidlustada.

Tallinna ringkonnakohus tegi Tuuletehnoloogia liitu kuuluvate ettevõtete kaebuse järel, milles palutakse kaaluda möödunud aasta novembris toimunud Nelja Energia ostu seaduslikkust Eesti Energia poolt.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: