Kohus ei peatanud Nelja Energia ühinemist

Nelja Energia
Nelja Energia Autor/allikas: Nelja Energia

Tallinna halduskohus jättis esmaspäeval rahuldamata AS Skinest Energia taotluse peatada esialgse õiguskaitse korras konkurentsiameti 6. novembri otsuse ning keelata Enefit Green AS-il ja Nelja Energia AS-il koondumise jõustamine.

Halduskohus tühistas ühtlasi varasema määruse, millega oli kohaldanud esialgset õiguskaitset kuni esmaspäevani, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Kohtu hinnangul on tagajärg, mida AS Skinest Energia esialgse õiguskaitsega takistada soovib saabunud, sest Enefit Green viis koondumise lõpuni juba 6. novembril ehk enne Skinest Energia kaebuse esitamist.

Skinest Energia esitas halduskohtule kaebuse, milles palus tühistada konkurentsiameti otsuse, millega anti luba Enefit Greeni ja Nelja Energia koondumisele ning tuvastada, et nende koondumine on keelatud.

Skinest Energia esitas ka esialgse õiguskaitse taotluse, milles palus peatada tagasiulatuvalt konkurentsiameti otsuse kehtivus ning keelata koondumise jõustamine kuni kohtuasja menetlust lõpetava kohtulahendi jõustumiseni.

Konkurentsiamet leidis otsuses, et koondumisega ei kaasne konkurentsiseaduses nimetatud asjaolusid, mis tingiksid koondumise keelamise.

Seega puudub koondumisel negatiivne mõju ka avalikele huvidele ning sama leidis esialgse õiguskaitse osas ka kohus. Lisaks ei ole võimalik praeguse seisuga, kus koondumine on juba lõpule viidud, ka enam üks-ühele taastada koondumiseelset olukorda.

"Arvestades, et koondumist tuleb selle läbiviimise seisuga lugeda õiguspäraseks ning kaebaja ei ole toonud välja argumente selle kohta, et koondumine omaks kohest pöördumatut mõju tema õigustele, ei kaalu kaebaja huvid kohtu hinnangul praegusel juhul üles kolmandate isikute huve," märkis kohus.

Esmaspäevani halduskohtu määrus puudutas vaid esialgse õiguskaitse kohaldamist ja on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Kohus andis menetlusosalistele võimaluse esitada hiljemalt 7. jaanuariks seisukoht kaebuse enda menetlusse võtmise küsimuse lahendamiseks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: