Politsei vahistas Amsterdamis ja Londonis liiklust takistanud kliimaaktiviste

Foto: ROMY FERNANDEZ/AFP/Scanpix

Hollandi politsei vahistas esmaspäeval vähemalt 50 inimest, kes Amsterdamis kliimamuutuste vastu protesteerides ei lahkunud peatänavalt, Suurbritannias võtsid korrakaitsjad kinni 135 liiklust takistanud kliimaaktivisti.

Ligi 900 inimest osales Amsterdamis liikumise Extinction Rebellion korraldatud protestiüritusel, millele linnavõimud olid andnud loa tingimusel, et nad ei takista liiklust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Varahommikul kogunenud meeleavaldajad seiskasid liikluse ja teatasid, et kavatsevad sinna jääda nädalateks. Politsei andis inimestele käsu liikuda rahvusmuuseumi esiselt tänavalt kõrvalväljakule, et seal protesti jätkata, kuid sellest nad keeldusid.

Samasuguseid proteste on toimunud mitmes suurlinnas üle Euroopa, aga ka Austraalias, Uus-Meremaal ja mujal.

"Kui inimesed ei kuula ega kuule sind, siis tuleb valjemalt rääkida. Kui on oht saada vahistatud, siis olgu nii. Kui ma täna ei ole tööl, siis maailm ei lõpe, kuid kui ma ei ole täna siin, siis võib maailm lõppeda," ütles Amsterdami protestil osalenu.

"Minu suurim mure ei ole rikkad läänemaailmas, vaid inimesed lõuna pool, kus põuad võivad viia sõjani või hullemate asjadeni," sõnas teine meeleavaldaja.

Ka Londonis Westminsteris blokeerisid kliimaaktivistid liikluse, mistõttu vahistas sealgi politsei inimesi. Korrakaitsjad olid pärastlõunaks kinni võtnud 135 inimest, kes osalesid rühmituse Extinction Rebellion algatatud rahumeelsel meeleavaldusel.

Rühmituse teatel on kahe nädala jooksul oodata Londonisse kümmet tuhandet inimest, kes osalevad rahumeelsel kodanikuallumatuse aktsioonil, et valitsus astuks samme kasvuhoonegaaside vähendamiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: