Jaapanit tabanud taifuun ei lase Tartumaa põllumeestel koju sõita ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1571054700000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Jaapanis õppereisil viibivate Tartumaa põllumeeste delegatsioon peab plaanitust kauemaks kohale jäääma, kuna riiki tabanud orkaan häirib lennuliiklust.

"16 põllumeest Tokyos kinni. Lennuk pidi väljuma pühapäeva hommikul, kuid tuli teade, et lend on tühistatud ja Finnair püüab meid kohale viia 5-7 päeva jooksul," kirjutas Tartumaa Põllumeeste Liidu juht Jaan Sõrra Facebookis.

Tartumaa Põllumeeste Liidust öeldi ERR-ile, et valdavalt maakonna põllumeestest koosnev rühm sõitis Jaapanisse õppereisile juba 3. oktoobril ja pidi pühapäeval tagasi pöörduma. Nüüd on aga seoses Jaapani tabanud üle aegade võimsaima orkaaniga Hagibis lennuliiklus häiritud ja seetõttu lükkub edasi ka eestlaste kojusõit.

Sõrra teatel jagati grupp kolmeks ning nad paigutatakse kolmapäeval, neljapäeval ja reedel väljuvatele lennukitele. "Raha hakkab otsa saama ja särgid lähevad teisele ringile, kõigil tuju allapoole nulli. Soovin südamest, et kellegi teiega midagi niisugust ei juhtuks," kirjutas Sõrra.

Jaapani kesk- ja idaosa nädalavahetusel tabanud orkaanis on hukkunud 43 inimest, 202 on vigastatud ja 16 kadunud. Tuulega kaasnenud vihmasadude tõttu on suured alad riigis üle ujutatud.

Tokyo hotellis kojulendu ootav Jaan Sõrra rääkis "Ringvaatele", et kohalikus televisioonis edastatud kaadrid tormist on õudsed. Ta kirjeldas, et Tokyos sadas laupäeval väga tugevat vihma, jõgi ujutas üle ning tuul oli väga tugev.

Linn tundus tema sõnul laupäeval nagu välja surnud - autosid ja inimesi ei olnud näha, parklad ja söögikohad olid suletud. "Mõni üksik kauplus oli lahti, aga need olid ka päev varem juba tühjaks ostetud," rääkis ta.

Sõrra sõnul ei ole Tokyo linnas otseseid tormipurustusi näha, küll aga nägi ta pühapäeva hommikul lennujaama poole sõites, et äärelinnas ja maapiirkondades oli tormikahjusid, näiteks olid majadel katused pealt ära lennanud.

Sõrra hinnangul on Jaapanis inimesed suurteks tormideks hästi valmistunud, samas pealinnas muretsetakse tema arvates üle.

"Võig-olla rannikupiirkondades oli purustusi, aga Tokyos on minu meelest natuke üle muretsetud, sest praktiliselt ei olnud siin midagi väga hullu," sõnas ta.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: