Politseinike ja päästjate palk tõuseb kokkuleppe järgi vähemalt 50 eurot

Päästjad.
Päästjad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Siseminister ja valitsemisala asutuste juhid leppisid kokku, et politseinike, päästjate ning päästekorraldajate palgad tõusevad järgmisel aastal vähemalt 50 eurot ning palgatõusuks on ette nähtud ligi 6,9 miljonit eurot.

Päästjate päästjate palk tõuseb keskmiselt kuus protsenti ehk 60 eurot. See tõstab päästjate uue keskmise põhipalga 1061 euroni.

Patrullpolitseinikel ja piirivalvuritel tõuseb palk 65 eurot, mis teeb keskmiseks tõusuks 4,6 protsenti. See tähendab, et politseiametnike miinimumpalk suureneb 1280 eurolt 1345 euroni.

Päästekorraldaja põhipalk tõuseb keskmiselt 5,7 protsenti ehk 63 eurot, mis tähendab, et nende keskmine palk tõuseb seniselt 1106 eurolt 1169 euroni.

Siseminister Mart Helme ütles, et palk suureneb ainult eesliini töötajatel. Asutustes töötavatel juhtidel ja administratsioonil palka ei tõsteta.

Politseinike, päästjate ja päästekorraldajate järgmise aasta palgatõusuks on ette nähtud ligi 6,9 miljonit eurot. Selle moodustab riigieelarvest eraldatud 5,2 miljonit eurot ning asutustes tehtud ümberkorraldustest vabanenud 1,7 miljonit eurot.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: