Eesti keskmine palk oli eelmisel aastal 1407 eurot

Eesti keskmine palk oli 2019. aastal 1407 eurot, neljanda kvartali keskmine palk oli 1472 eurot, teatas statistikaamet teisipäeval.

Keskmine brutokuupalk oli endiselt kõrgeim info ja side tegevusalal ning finants- ja kindlustustegevuses, madalaim aga majutuse ja toitlustuse tegevusalal, kinnisvaraalases tegevuses ning muudes teenindavates tegevustes.

Keskmine brutokuupalk tõusis möödunud aastal igas maakonnas.

Keskmine brutokuupalk Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 1407 eurot ehk 7,4 protsenti kõrgem kui 2018. aastal. Brutokuupalk oli kõrgem teises ja neljandas kvartalis.

Keskmine palk. Autor/allikas: Statistikaamet

Võrreldes 2018. aastaga tõusis keskmine brutokuupalk kõige enam muudes teenindavates tegevustes (organisatsioonide tegevus, kodutarvete parandus, iluteenindus) ning tervishoiu ja sotsiaalhoolekande tegevusalal, vastavalt 14 protsenti ja 10 protsenti. Keskmine brutokuupalk langes põllumajanduse tegevusalal 1,9 protsenti ja kinnisvaraalases tegevuses 0,7 protsenti.

Avalikus sektoris oli keskmine brutokuupalk 1525 eurot ja tõus aastas 9,5 protsenti.

Erasektoris, nii Eesti kui ka välismaa eraõiguslikele isikutele kuuluvates ettevõttetes, oli keskmine brutokuupalk 1368 eurot ja tõus aastas 6,7 protsenti.

Keskmine palk. Autor/allikas: Statistikaamet

Möödunud aasta viimases kvartalis oli keskmine brutokuupalk 1472 eurot ehk 6,3 protsenti kõrgem kui 2018. aasta neljandas kvartalis. Keskmine brutotunnipalk oli 8,4 eurot, mis on 7 protsenti kõrgem kui aasta varem. Võrreldes kolmanda kvartaliga tõusis keskmine brutokuupalk kõige enam hariduse (15,1 protsenti) ning kunsti, meelelahutuse ja vaba aja (10,5 protsenti) tegevusalal, langes aga majutuse ja toitlustuse (1 protsent) ning põllumajanduse tegevusalal (0,2 protsenti).

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: