Rüütelmaa: Citybee ei saa Tallinnalt soodustusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Citybee poolt Tallinna tänavatele toodavad 135 kiirrendiautot ei sobi kaasaegse linnaplaneerimise põhimõtetega, mille eesmärgiks on autokoormuse vähendamine, ütles transpordiameti juhataja asetäitja Talvo Rüütelmaa Vikerraadio hommikuprogrammis.

"Kahjuks selle mudeli puhul halvenevad avaliku ruumi kasutamise võimalused," ütles Rüütelmaa.

Linn ei ole andnud erinevalt Citybee soovitust rendifirmale tasulise parkimise alas mingeid soodustusi.

Rüütelmaa tõdes, et isegi renditõukside ladustamine kõnniteedel häiris kesklinnas liiklust. 135 rendiauto lisandumine koormab liiklust, loob täiendavaid ummikuid ning hõivab parkimiskohti, loetles ta.

Elektriautode puhul oleks olukord teine, kuid üksnes osaliselt, möönis Rüütelmaa. "Lühisõidud külma mootoriga on suure keskkonnareostusega," ütles ta. "Aga ikkagi - täiendavaid sõidukeid kesklinna ei ole mõistlik tuua."

Tallinna tänavatele on jõudnud 135 bensiinimootoriga CityBee kiirrendi autot. Teenuse pakkumine pole veel alanud.

Leedu firma eesmärk on pakkuda sõidujagamisteenusest soodsamat hinda. Minutipõhise renditeenuse kasutaja peab maksma vaid aja ja kasutatud kütuse eest. Tankimine jääb ettevõtte mureks, ka parkimise eest ei pea autosõitja ise maksma.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: