Padar nõuab Järvikult luiskamise kohta aru

Maaeluminister Mart Järvik Balti jaama turul maasikareidil.
Maaeluminister Mart Järvik Balti jaama turul maasikareidil. Autor/allikas: Natalia Demidova/ERR

Sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Ivari Padar küsib maaeluminister Mart Järvikule saadetud kirjas, et miks on minister listeeriajuhtumi asjus korduvalt keerutanud ja vassinud ning avalikkust eksitanud.

31. oktoobri Maalehes ilmunud intervjuus väitis minister, et sai "esimese ametliku info listeeriapuhangu kohta pärast järelepärimisi augustis." Nädal varem oli Järvik ka ERR-ile kinnitanud, et kuulis esimest korda sellest asjast alles augustis.

"Ometi saatsite juba 9. juulil ekslikule e-posti aadressile ning 26. juulil korrektselt veterinaar- ja toiduametile küsimuse "millistel Euroopa Liidu tootjatel peale M.V. Wooli on üldse listeria mon. lubatud piirmäära ületamist tuvastatud," kirjutas Padar Järvikule.

Selline sõnastus viitab Padari sõnul üheselt asjaolule, et küsimuse esitamise hetkel oli minister teadlik kalafirmat tabanud probleemidest.

Lisaks osales maaeluminister 12. juunil AS-is M.V. Wool toimunud PRIA kliendinõukoja kohtumisel, kus esimeseks päevakorrapunktiks oli protokolli alusel ettevõtte omaniku Mati Vetevoolu sõnavõtt, kus põhjalikumalt peatuti päevakajalisel listeeriabakteri teemal. Protokolli põhjal järgnes ministri sõnavõtt võõrustaja omale, mistõttu ei olnud tal võimalik eelnevat ettekannet mitte kuulda. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: