X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Otse kell 12: riigikogu infotunnis Ratas, Kiik ja Kokk

Riigikogu infotunnis vastavad kolmapäeval saadikute küsimustele peaminister Jüri Ratas, sotsiaalminister Tanel Kiik ja keskkonnaminister Rene Kokk. Kell 12 algavat infotundi saab otsepildis vaadata portaalis ERR.ee.

Opositsioonisaadikud on peaminister Ratase üle kuu aja kestnud boikoteerimise riigikogu infotunnis lõpetanud ning esitavad talle mitu küsimust. Näiteks sotsiaaldemokraat Indrek Saar uurib Rataselt koalitsioonilepingu täitmise kohta, reformierakondlane Kaja Kallas järjepidevuse kohta, sots Jaak Juske valitsusliikmete valetamise ja reformierakondlane Urmas Kruuse maaeluminister Mart Järviku (EKRE) parteilise sekkumise kohta toiduohutusse. Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Katri Raik küsib valetamise ja reformierakondlane Jürgen Ligi parteilise juhtimise kohta. Yoko Alender Reformierakonnast on Ratasele esitanud küsimuse ka väärtuste kohta.

Sotsiaalminister Tanel Kiik vastab küsimustele ravimipoliitika, apteegireformi, pensionite, haldusalas toimuva, omastehoolduse, Eesti rahva tervise, hambaravihüvitise ja vaimse tervise probleemide ennetamise kohta.

Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide fraktsioonid otsustasid septembri keskpaigas, et ei esita kolmapäevaseks riigikogu infotunniks peaminister Jüri Ratasele ühtegi küsimust. "Me oleme talle korduvalt küsimusi esitades näinud, et sisuliselt ta seda valitsust ei juhi. Eks me siis esitame küsimusi nendele, kes juhivad," lausus toona sotside esimees Indreks Saar. Nii istus peaminister korduvalt kahetunnises infotunnis sõna saamata.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: