Lavrov ei toeta Deutsche Welle keelustamist Venemaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vene välisminister Sergei Lavrov noortefoorumil.
Vene välisminister Sergei Lavrov noortefoorumil. Autor/allikas: Scanpix

Kui Venemaa riigiduuma välismõjude vastase võitluse komisjon soovitas septembris välisministeeriumil keelustada Deutsche Welle tegevus Venemaal, siis välisminister Lavrov teatas sel nädalal, et tema keelamist ei toeta.

Lavrov ütles, et ta ei toeta riigiduuma ettepanekut mõnede lääne meediaorganisatsioonide, kelle seas on ka Deutsche Welle, keelustamiseks Venemaal, vahendab Yle Interfaxi.

Samas kritiseeris Lavrov teravalt Venemaa ajakirjanike töö piiramist mitmes lääneriigis. Lavrovi sõnul on tegu poliitilise tsensuuriga.

Vene välisminister tõi näiteks suvel Londonis toimunud rahvusvahelise ajakirjandusvabaduse konverentsi, kuhu ei lubatud Russia Today`d ja Sputnikut, sest korraldajad süüdistasid neid valeinformatsiooni levitamises.

Riigiduuma komisjoni hinnangul rikkus Deutche Welle Venemaa seadusi, innustades venelasi ebaseaduslikule poliitilisele tegevusele. Venemaa seaduste järgi on sel juhul tegu välisagendiga. Komisjoni esimees Vassili Piskarjov ütles, et Saksa meediafirma vastab kõigile välisagentide tunnuseid – juhtides poliitilist tegevust, mida rahastatakse Saksa riigi eelarvest.

Riigiduuma komisjon uuris ka, kas Suurbritannia ringhääling BBC ja USA kongressi rahastatud Raadio Vabadus on samuti rikkunud Venemaa seaduseid.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Yle-Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: