Ratas lubab Järviku osas otsust uuel nädalal

{{1574339880000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles ERR-ile, et otsus maaeluminister Mart Järviku ametis jätkamise või mittejätkamise osas selgub uue töönädala alguses.

"Kokku on see aruanne 20 lehekülge. Soovin järgnevate päevade jooksul selle läbi töötada ja konsulteerida teiste valitsuserakondade juhtidega," rääkis Ratas.

Peaminister lisas, et kõik valitsuspartnerid suhtuvad riigisekretäri komisjoni aruandesse tõsiselt.

Küsimusele, kui ruttu võiks Järviku ametis jätkamise või mittejätkamise osas uudiseid tulla, vastas Ratas: "Nii ruttu kui võimalik, aga see saab toimuda järgmise nädala alguses."

Mart Järviku enda kommentaari riigisekretäri koostatud raportile ei õnnestunud ERR-il neljapäeval saada.

EKRE esimees Mart Helme ütles valitsuse pressikonverentsil ehk enne Järviku-raporti avalikustamist, et tal pole mingit põhjust kahelda selle tasakaalustatuses. "Kui see täna avalikustatakse, siis saab see avalikuks ka minule, meie erakonna liikmetele ja ka maaeluministrile. Meil on loomulikult mõeldud mitmete variantide peale."

Küsimusele, kui raport näeb Järviku tegevuses probleeme, siis kas EKRE on ühe variandina valmis ta välja vahetama, vastas Helme: "Sel juhul koalitsiooni partnerid kohtuvad ja arutavad koos selle raporti sisu ja järeldusi."

Pärast raporti avalikustamist ei soovinud selle sisu kohta "Aktuaalsele kaamerale" lisakommentaare anda ei peaminister ega siseminister.

Riigikogu liige, Isamaasse kuuluv Priit Sibul ütles "Aktuaalsele kaamerale", et enne kommenteerimist soovib ta kuulda Mart Järviku enda ja EKRE seisukohta raportile.

"Kõigepealt on oluline teada ja aru saada, mida Mart Järvik ise sellest raportist arvab. Ja esmalt oleks hea kuulda, kui ta avaldaks oma seisukoha. Ja kindlasti huvitaks ka tema erakonna seisukoht selles küsimuses. Aga ka EKRE poliitikud on öelnud, et üks asi, mida poliitikutele ei andestata, on valetamine," rääkis Sibul.

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase hinnangul kinnitab aruanne seda, mis oli juba varem teada. Kallase arvates on kummaline, et praeguseks pole tulnud maaeluministri ametist lahkumise otsust. "Kui umbusalduse ajal öeldi, et oodatakse ära raport, et siis otsustada, siis nüüd on see raport käes, kinnitab kõiki neid samu asju. Mina küsin, et mida te veel ootate, mida teil veel vaja on?" kommenteeris Kallas "Aktuaalsele kaamerale".

SDE juht Indrek Saar ei mõista samuti, miks koalitsioonil läheb raportiga tutvumiseks terve nädalavahetus. "Dokument on minu arust väga selge. Ma ei saa aru, miks valitsusel läheb aega terve nädalavahetus selleks, et 20-leheküljelise dokumendiga tutvuda. Jüri Ratasel on võimalus võtta avaldus ja antud juhul võib-olla isegi mitu avaldust ja minna Kadriorgu. Me näeme, et Jüri Ratas on selles situatsioonis EKRE pantvang ja tundub, et ei suuda jätkuvalt otsustada," rääkis Saar.

Kui valitsusparteid eesotsas EKRE-ga peaksid otsustama, et Mart Järvik astub ametist tagasi, siis riigikogusse mineku võimalust tal pole. Järvik kandideeris valimistel Eesti suurimas valimisringkonnas Harju- ja Raplamaal, kuid kogus vaid 223 häält, mis oli EKRE selle ringkonna kandidaatidest alles paremuselt üheksas tulemus.

Mart Järvik on EKRE liige 7. aprillist 2015. Aastatel 2002-2006 kuulus ta Res Publicasse. Pärast Res Publica ühinemist Isamaaliiduga oli Järvik 3. septembrini 2013 IRL-i liige.

 

Toimetaja: Uku Toom, Urmet Kook, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: