Tallinna Sadam lõpetab Paljassaare sadamas tegevuse

Paljassaare sadam.
Paljassaare sadam. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna sadam teatas, et lõpetab Paljassaare sadamas tegevuse.

Piiratud äriarenduse võimaluste tõttu Paljassaares otsustas Tallinna Sadam 2017. aastal loobuda Paljassaare sadama pidamisest ja haldamisest. Ühtlasi alustas Tallinna Sadam protsessi sadama pidamisest väljumiseks ning varade järk-järgulist võõrandamist.

2020. aasta jooksul võõrandas Tallinna Sadam Paljassaare sadama kaid ja muud kinnistud, 2021. aastal tehnovõrgud- ja rajatised ning lõpetas võrguteenuse osutamise Paljassaares.

Transpordiamet rahuldas Tallinna Sadama ja OÜ Hundipea avalduse ning teostas sadama pidaja muutmise, mille kohaselt on alates käesoleva nädala kolmapäevast Paljassaare sadama pidaja OÜ Hundipea. Tallinna Sadam ei ole enam Paljassaare sadama pidaja ega osuta seal enam sadamateenuseid.

Tallinna Sadam selgitas, et sadama pidamise ja sadamateenuste osutamise lõpetamine Paljassaares ei avalda olulist mõju ettevõtte majandustulemustele, kuna sadamaga seotud varad on viimaste aastate jooksul juba võõrandatud. Pärast varade võõrandamist jätkas Tallinna Sadam avalikkuse huve silmas pidades ja Paljassaare sadama katkematu toimimise tagamiseks Paljassaare sadama pidamist kuni Transpordiamet kooskõlastas uue sadama pidaja, osutades veel vaid mõningaid sadamateenuseid ja võimaldades Paljassaare sadama akvatooriumi kasutamist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: