Viimsi poliitikud hakkavad Randjärve ametisse sobimist arutama

{{1574693460000 | amCalendar}}
Laine Randjärv.
Laine Randjärv. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Viimsi valla poliitikud kavatsevad arutada, kas Reformierakonda kuuluv vallavanem Laine Randjärv käitus Haabneeme kooli direktor Sirje Toomla vallandamisel õigesti ning pole välistatud, et kaalutakse tema tagandamist.

"Me ei saa rahul olla, kui vallas toimuvatest asjadest saame teada ajalehe vahendusel," ütles ERR-ile vallavolikogu esimees Taavi Kotka. "See, mis toimus, oli minu jaoks ootamatu."

Küsimusele, et kas kõne alla võiks tulla ka Randjärve umbusaldamine volikogu poolt vastas Kotka: "Vaatame kogu seda situatsiooni, abivallavanem Georg Aher esitas lahkumisavalduse."

Kotka, kes on parteitu, aga kandideeris volikokku Reformierakonna nimekirjas, märkis, et volikogu liikmed võtavad Haabneeme koolis juhtunu jutuks käesoleva nädala jooksul. "Koguneme nädala jooksul, et aru saada, mis õigupoolest toimus."

Kooli juhi vallandamine oli Viimsi vallavolikogu aseesimehe Urve Palo sõnul ootamatu ja kogu teema eskaleerus väga kiiresti.

"See kindlasti ei olnud hea. Eelnevast rahulikust arutelust erinevatel tasemetel jäi ilmselgelt vajaka. Hetkel on kõige olulisem see, et töörahu on õnnestunud tänaseks taastada. Lähiajal peaks toimuma volikogus antud teemal laiem arutelu, mis peaks ka juhtunu osas suurema selguse tooma," ütles ERR-ile Urve Palo, kes on samuti parteitu. Tema kandideeris volikokku sotsiaaldemokraadina.

Valimisliit Kogukondade Viimsi esindaja Ivo Rull edastas ERR-ile, et Viimsi volikogu opositsioonis olevad poliitikud pole mitte mingisugust kutset saanud. "Seega on parimal juhul tegemist Viimsi võimuliidu koosolekuga."

Reformierakonna Viimsi piirkondliku organisatsiooni juhatus toetas Laine Randjärve jätkamist vallavanemana

Reformierakonna Viimsi piirkonna juhatus kogunes esmaspäeval koosolekule, et selgitada enda jaoks olukorda valla juhtimise ja hariduse valdkonnas. 

Juhatus kuulas ära vallavanem Laine Randjärve ülevaate hetkeolukorrast ja informatsiooni kokkulepetest Haabneeme kooliga, teatasid reformierakondlased esmaspäeva õhtul. 

Juhatus otsustas toetada Randjärve jätkamist vallavanema ametis.

Lisaks peeti vajalikuks esitada Vallavolikogu täisistungile arutamiseks Viimsi valla haridusvaldkonnas üleskerkinud küsimused. Võeti teadmiseks kokkulepe, mis kinnitab, et Viimsi Vallavalitsuse ja kooli juhtkonna vahel on saavutatud töörahu.

TAUST

Viimsi vallavalitsus ütles eelmisel nädalal erakorraliselt üles Sirje Toomla töölepingu, põhjendades seda koolis aset leidnud süsteemsete väärkohtlemise juhtumitega. Väidetavalt kasutas üks algklasside õpetaja õpilase suhtes korduvalt füüsilist vägivalda. Hiljem pööras vald oma otsuse tagasi ja Toomla jätkab ametis.

Viimsi vallavanem Laine Randjärv ütles Eesti Päevalehele, et vägivallajuhtumitele tuleb jõuliselt reageerida, ja pidas tagantjärele veaks, et õpetajasse suhtumises paluti varuda kannatlikkust.

"Vägivallajuhtumite, eriti nende puhul, kus üheks osapooleks on alaealised lapsed, on kindlasti targem pigem üle reageerida kui teema tõsidust alahinnata," arutles ta. "Tagantjärele tarkusena tuleb tunnistada, et vallavalitsus oleks pidanud reageerima kohe pärast 23. oktoobril toimunud koosolekut, mil laekus esimene info laste väärkohtlemise juhtumitest õpetaja poolt, ning teavitama sellest politseid või lastekaitset."

Viimsilaste hulgas levib kuuldus, et ka oma pea kohale sütt kogunud vallavanem Laine Randjärv ei pruugi juhtumi tõttu kauaks ametisse jääda, seisab Eesti Päevalehe artiklis.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: