Kõlvart pealinna baaride ja ööklubide alkoholipiirangutest ei tagane

{{1575029940000 | amCalendar}}
Foto: Ksenia Kurs / Kesklinna valitsus

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart selgitas alkoholipiirangu eelnõu volikogust välja võtmist sellega, et see sai kriitikat nii piirangute vastastelt kui ka nende poolt, kes soovinuks veelgi karmimaid piiranguid, sh kasiinodele. Linnapea on endiselt veendunud piirangute vajalikkuses, sest peab inimeste tervist olulisemaks ettevõtluse tulust.

"Kuna tegemist on olulise tähtsusega otsusega, siis soovisime veelkord eelnõule tehtud ettepanekud ja kommentaarid läbi analüüsida ja alles siis otsus langetada. Samas ei tähenda eelnõu tagasivõtmine, et seda muutust ei tule. Võime sama eelnõuga tuua uuesti välja paari kuu pärast," ütles Kõlvart ERR-ile.

Kõlvart ütles, et vaatamata kriitikale on ta ise kindel, et meelelahutusasutuste öiste alkoholipiirangute näol oleks tegu õige otsusega.

"Ettevõtluse esindajad pöördusid meie poole konkreetsete ettepanekutega, aga mitte ainult. Mitmed aravmusliidrid juhtisid tähelepanu, et piirangud võiksid olla veelgi rangemad, näiteks kasiinode osas. Ehk et jutt ei ole ainult sellest, et need piirangud ei meeldi - arvatakse ka, et piirangud võiksid olla veelgio rangemad."

Hasartmängude korraldajate liidu juht Tõnis Rüütel ütles, et kasiinodes probleemi ei ole. "See on küll haukumine vale puu all. Kui linn kord tegi otsuse, et see ei ole probleemiks kasiinodes, siis ma võin kinnitada, et jätkuvalt ei ole," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale".

Tallinna volikogu liige, sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaid leiab, et tema endist koduerakonda tõukab öiseid alkoholi müügipiiranguid seadma mure oma reitingu ja mitte öörahu pärast. Selle asemel, et kõik pealinna meelelahutusasutused öösel jõuga sulgeda, tuleks tema hinnangul probleemsete kohtade omanikelt nõuda lisameetmeid.

"Kui see öörahu küsimus muret valmistab, siis mõistlikum oleks võtta valge paber ja hakata mõtlema, kuidas tegelikult saab linnas öörahu tagada, mitte kirjutada valmis läbimõtlemata eelnõud ja loota, et - nagu alati - masin töötab. Paistab, et seekord isegi volikogu liikmed saavad aru, et linnavalitsus jättis kodutöö tegemata," rääkis Kaljulaid.

Kontserdikorraldaja ja ööelu edendaja Natalie Mets ütles, et ei tea oma kolleegidest kedagi, kellega Tallinna linnavalitsus sel teemal konsulteerinud oleks. Öised alkoholipiirangud võivad tema sõnul kaasa tuua selle, et pealinna klubikultuur jääb vaesemaks ja linnal jääb saamata majanduslik tulu.

"Meil on võimalik vaadata Sydney linnavalitsust, kus 2014. aastal võeti samasugune otsus vastu, tehti karmid reeglid ja viis aastat hiljem muudetakse tagasi, sest linnale oli sellest nii negatiivne mõju. Kui meil on sellised näited, siis oleks ainuõige neist õppida," selgitas ta.

Linnapea sõnul pole välistatud, et praegusele otsusele vaatamata hakkavad piirangud kehtima algselt plaanitud ajal ehk tuleva aasta 1. juunil.

"Kui kaalul on inimeste turvalisus ja tervis, siis minu arvates see on palju kaalukam, kui ettevõtluse tulu. Ma väga loodan, et Tallinna ööelu, meelelahutus ja kultuurielu ei ole seotud ainult alkoholi tarbimisega. Ma jätkuvalt ei usu ka seda, et kui me need piirangud kehtestame, siis Tallinna atraktiivsus nii tallinlaste kui ka turistide jaoks kaob. Me ootame turiste, kel on huvi eelkõige Tallinna ajaloo ja kultuuri vastu," sõnas Kõlvart.

Kuigi Tallinna linnavolikogu pidi neljapäevasel istungil vastu võtma alkoholimüügi piirangu eelnõu, võttis linnavalitsus selle eelnõu istungi päevakorrast välja.  Linnavalitsus oli kiitnud 5. novembril heaks 1. juunist 2020 kehtima hakkavad alkoholimüügipiirangud baarides, ööklubides, pubides jt meelelahutusasutustes.

Volikogule esitatatud eelnõus kehtestati järgmised piirangud: jaemüük on kohapeal tarbimiseks keelatud esmaspäevale, teisipäevale, kolmapäevale, neljapäevale ja reedele eelneval ööl ajavahemikul kella 02.00-st kuni 06.00-ni ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kella 03.00-st kuni 07.00‑ni. Piirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

 

 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: