Tallinn kehtestab alkoholimüügi piirangud ka kasiinodes

{{1583318700000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Kui varasem linnavalitsuse plaan nägi ette, et alkoholimüügi öised piirangud hakkavad kehtima vaid baarides ja ööklubides, siis uue eelnõu järgi hakkab alkoholi müümise keeld öötundidel kehtima ka linnas asuvates kasiinodes.

Tallinna linnavalitsus kiitis eelnõu, millega kehtestataks öötundidel alkoholimüügipiirangud linna baarides, ööklubides, pubides ja teistes meelelahutusasutustes, heaks mullu 5. novembril. Eelnõus olid välja toodud ka erandid, nende hulgas kasiinod.

Linnavolikogu eelnõu arutama ei hakanud, sest linnavalitsus võttis selle enne tagasi. Tallinna linnavolikogu Keskfraktsiooni aseesimees Toivo Tootsen ütles, et linnavalitsus soovis veel asjaosalistega nõu pidada. Tootseni sõnul tasus kaaluda, kas kasiinodes lubada alkoholimüüki või kohelda neid samamoodi nagu baare.

Eelnõus kehtestati järgmised piirangud: jaemüük on kohapeal tarbimiseks keelatud esmaspäevale, teisipäevale, kolmapäevale, neljapäevale ja reedele eelneval ööl kell 2.00 kuni 6.00 ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kell 3.00 kuni 7.00.

Kolmapäeval ütles linnapea Mihhail Kõlvart, et linnavalitsus otsustas, et piirang peab laienema ka kasiinodele. Kasiinod ja ööklubidele loodi eelnõus erisus ning neile hakkab alkoholimüügi piirang kehitma tööpäevadel kella kolmest ja nädalavahetusel kella neljast öösel, ütles Kõlvart.

Piiranguid ei kehtestata majutusasutuste lobby-baaridele. Samuti ei kehti piirang rahvusvaheliseks liikluseks avatud lennujaama ja sadama hoonetes ainult reisijatele ette nähtud alal asuvas müügikohas. Avaliku ürituste puhul määratakse piirangud avaliku ürituse loas.

Kui eelmise eelnõu järgi oleks piirangud hakanud Tallinnas kehtima tänavu 1. juunist, siis linnavalitsus otsustas, et uus tähtaeg on tänavu 1. oktoober. Eelnõu peab heaks kiitma ka linnavolikogu.

Kõlvarti sõnul on linnavalitsus arvestanud sellega, et nii mõnigi baar või ööklubi üritab kuidagi otsust mitte täita - näiteks müüa keeluajale eelnevatel minutitel nii palju alkoholi kui võimalik, sest alkoholi tarbimist müügikeelu ajal linnavalitsus keelata ei saa.

"Täiesti võimalik, et esialgu baarid kasutavad võimalust, et viis minutit enne keeldu tekib suur asiotaaž, hakatakse aktiivselt alkoholi laudadele müüma. Aga olen kindel, et see on ajutine tendents. Me juba praegu näeme, et linna kontroll peab olema tõhus ja reaalne ja sellega hakkame tegelema," märkis Kõlvart.

Kõlvarti sõnul loodab ta, et tasapisi muutub ka alkoholi tarbimise kultuur, nagu juhtus pärast eelmist piirangut, kui keelati öine alkoholimüük kauplustes. "See oli Tallinna initsiatiiv. Siis toodi välja samad riskid, millest täna räägitakse. Täna peame (seda keeldu) normaalseks," rääkis Kõlvart.

Kõlvart märkis, et öised müügipiirangud lõbustusasutustes on Euroopas, sealhulgas Põhja-Euroopas, levinud praktika. "Meile meeldib rääkida, et need (Põhja-Euroopa riigid) on meile eeskujuks, nende majandus ja heoaluriik. Aga heaoluriik on ka kultuur, ja sellest minu arvates kõik algabki ja siis jõutakse majanduskasvuni," rääkis Kõlvart.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: