X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Sanna Marin: Antti Rinne asub eduskunna aseesimeheks

{{1575910860000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Soome sotsiaaldemokraadid tulevad vastu oma koalitsioonikaaslastele ning senine peaminister Anti Rinne valitsuses ei jätka, lubas peaministrikandidaat Sanna Marin.

Marinist on saamas maailma noorim peaminister, ühtlasi on tema parteijuhiks saades kõigi koalitsiooniparteide juhid naised ning peale ühe jääb nende kõigi vanus 30 ja 40 eluaasta vahele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Marini sõnul saab senine peaminister eduskunna aseesimehe koha ning peaks selles ametis edukalt toime tulema.

"Antti on meie partei esimees. Temalgi on kogu aeg olnud seltsimeeste toetus ja usaldus. Aseesimehe amet on katsumusterohke ja usun, et Antti saab sellega suurepäraselt hakkama nagu ta tuli toime ka eelmises ametis. Ta oli esimees, kui valitsust moodustati ja sai sellega hästi hakkama ning usun, et ta saab uueski ametis hästi hakkama ja pälvib kõikide usalduse," rääkis Marin.

Valitsusse hakkab kuuluma 11 naist

Marini valitsusse hakkab kuuluma 11 naist. Peale selle on naised ka kõigi koalitsioonierakondade juhid.

Soome poliitika pehmenemist aga karta ei tasu, sest parteikaaslased meenutavad Marinit varasemastki kui üsna kindlakäelist juhti. Ta on asendanud senist parteijuhti Antti Rinnet viimase haiguse ajal.

Marin ise oma soost ja vanusest numbrit ei tee. "Ma ei ole ise iialgi mõelnud oma vanusele ja soole, vaid neile asjadele, mille pärast olen poliitikasse tulnud ja neile asjadele, mille pärast oleme parteina valijate usalduse pälvinud," rääkis ta.

Marini ja tema valitsuse peab homme küll ametisse kinnitama Soome parlament ehk eduskunta. Senistel andmetel pole eduskunna poolt aga mingit vastuseisu oodata.

Et Soome on aasta lõpuni Euroopa Liidu eesistujamaa, tuleb värskel peaministril kohe tegelema asuda Euroopa Liidu eelarveläbirääkimistega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: