Jumalaema kirikus jäi jõuluteenistus ära esimest korda 200 aasta jooksul

Pariisi Jumalaema kirik
Pariisi Jumalaema kirik Autor/allikas: Houpline-Renard/Scanpix

Tänavu oli esimene kord viimase 200 aasta jooksul, kui Pariisi Jumalaema kirikus ei toimunud jõuluõhtu jumalateenistust. Seni on 24. detsembri õhtul jõulumissa alati toimunud, ükskõik kui keerulised on olud olnud.

Jumalaema kirik on praegu ehitustöödeks suletud ja toimub kiriku taastamine pärast kevadel toimunud suurt põlengut.

Katoliiklased, kes on harjunud Jumalaema kirikus teenistustel käima, peavad renoveerimistööde ajal kogunema paarisaja meetri kaugusel asuvas Saint-Geramin l´Auxerre`i kirikus.

Jumalaema kirik pole viimase kahesaja aasta jooksul suletud olnud. Näiteks oli kirik avatud ka teise maailmasõja ajal, kui Pariis oli sakslaste poolt okupeeritud.

13. sajandil valminud Jumalaema kirik süttis põlema tänavu 15. aprilli õhtul ja põlengus hävis muuhulgas 19. sajandist pärit kiriku haritorn.

Restaureerimistöödega taastatakse tulekahjus hävinud katus ja haritorn. Eesmärk on renoveeritud kirikutorn külalistele avada 2024. aastaks, mil Pariisis toimuvad olümpiamängud. Korjanduste ja lubatud annetustega on kiriku taastamiseks kogutud ligi miljard eurot.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Yle-AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: