Kaja Tael asub jaanuarist Eesti kliima- ja energiapoliitika erisaadiku ametisse

Kaja Tael.
Kaja Tael. Autor/allikas: Välisministeerium

Alates 1. jaanuarist asub Eesti kliima- ja energiapoliitika erivolitustega diplomaatilise esindajana tööle senine suursaadik ja Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Kaja Tael.

Tael ütles pressiteate vahendusel, et kliimamuutused puudutavad meid kõiki ning nendega toimetulemine on ühine väljakutse ja prioriteet.

"Näiteks avaldab jää arvatust kiirem sulamine Arktikas mõju kogu maailmale. Eesti soovib saada Arktika kestliku arengu ja keskkonnaolukorraga tegeleva Arktika Nõukogu vaatlejaliikmeks," lisas ta.

Uue rohelise leppe saavutamise on oma töö keskmesse seadnud ka detsembris alustanud Euroopa Komisjon. Kliimamuutused on oluline valdkond ka Eesti liikmesuse ajal ÜRO julgeolekunõukogus. Samuti on see üks Eesti prioriteetidest Põhja-Balti koostöö ja Balti koostöö eesistujana 2020. aastal.

Riikide koostöö on Taela sõnul tähtis ka energeetikas, näiteks ühenduste parandamisel ja energiajulgeoleku suurendamisel. "Ühised regionaalsed suurprojektid, nagu ühenduste loomine ja Balti riikide elektrivõrkude sünkroniseerimine Kesk-Euroopa sagedusalaga on regulaarselt mitmesuguste kõrgetasemeliste kohtumiste päevakorras," sõnas Tael.

Kaja Tael töötab 2016. aastast suursaadiku ja alalise esindajana Euroopa Liidu juures ning aastatel 2012–2016 oli ta Eesti suursaadik Saksamaal. Ta on muu hulgas olnud ka Eesti suursaadik Ühendkuningriigis, president Lennart Meri nõunik välispoliitika alal ja Eesti instituudi direktor.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: