X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kaja Tael asub tööle Eesti kliima- ja energiapoliitika erisaadikuna

Kaja Tael
Kaja Tael Autor/allikas: Erakogu

Välisministeerium loob kliima- ja energiapoliitika erivolitustega diplomaatilise esindaja ametikoha, seda tööd hakkab alates jaanuarist tegema senine Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Kaja Tael.

Tael ütles ERR-ile, et tema esimene ülesanne on selle töö täitmine sisuga, aga vajadus sellise ametikoha järele on olemas. "Kui ma vaatan näiteks siin Euroopa Liidus toimuvaid arutelusid, siis praktiliselt ei ole ministreid, kes ei peaks tegelema ka kliimaküsimustega. Ka välisministrile on see oluline teema nii Euroopa Liidus kui ka ÜRO-s, kus me oleme julgeolekunõukogus ja kus kliima on julgeolekuga väga tihedalt seotud. Kindlasti on välisministril tarvis kedagi oma ministeeriumis, kelle jaoks see teema oleks tema oma teema ja mitte kõrvalteema nagu ta siiani on olnud," ütles Tael.

Suursaadik Kaja Tael on olnud Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures alates 2016. aastast. Alates jaanuarist asub sellele kohale suursaadik Rein Tammsaar, kes praegu on Eesti esindaja EL-i poliitika ja julgeolekukomitees.

Taelal on täna viimane kord osaleda riikide alaliste esindajate Coreper II töökohtumisel, kirjutas kolmapäeval ka väljaanne Politico. Jaanuarist jätkab Tael kliima- ja energiapoliitika eriesindajana, lisas Politico.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: