Iraani hiljutistes raketirünnakutes sai viga vähemalt 11 USA sõdurit

Iraani rünnakus tabamuse saanud USA Ain al-Assadi sõjaväebaas Anbari provintsis Iraagis.
Iraani rünnakus tabamuse saanud USA Ain al-Assadi sõjaväebaas Anbari provintsis Iraagis. Autor/allikas: EPA / Scanpix

Iraagis Ühendriikide sõjaväelasi võõrustavat kahte baasi 8. jaanuaril tabanud Iraani raketirünnakus sai viga vähemalt 11 Ameerika sõdurit, teatas USA keskväejuhatus neljapäeval, kuigi sõjavägi oli varem korduvalt rõhutanud, et ohvreid polnud.

"Kuigi Iraani 8. jaanuari rünnakus al-Asadi õhuväebaasile ükski USA sõjaväelane surma ei saanud, siis mitmel raviti plahvatusest tekkinud peapõrutuse sümptomeid ning nende hindamine jätkub," ütles USA keskväejuhatuse pressiesindaja kapten Bill Urban avalduses.

Rünnaku hetkel oli enamik baasis olnud 1500 USA sõdurist varjunud punkritesse, sest neid oldi rünnakutest ette hoiatatud.

Rünnak põhjustas märkimisväärset ainelist kahju, kuid varasemate USA sõjaväe teadete kohaselt ohvreid ei tekitanud.

USA president Donald Trump ütles raketitabamuste järgsel hommikul: "Eileööses rünnakus ei saanud viga ükski ameeriklane."

Urban aga ütles, et rünnakujärgsetel päevadel toimetati mõned sõjaväelased al-Asadi baasist igaks juhuks minema.

"Praeguse seisuga on Landstuhli viidud kaheksa isikut ja kolm toimetati Camp Arifjani," lausus esindaja. Landstuhli piirkondlik ravikeskus asub Saksamaal ja Camp Arifjani Kuveidis.

Lisaks Lääne-Iraagis asuvale suurele Ain al-Asadi baasile võtsid Iraani raketid sihikule ka Arbilis asuva baasi. Mõlemad võõrustavad Ameerika ja teiste välisriikide sõjaväelasi, kes sõdivad äärmusrühmituse IS vastu.

"Kui nende sobivus teenistuse jätkamiseks kinnitatakse, siis naasevad sõdurid pärast läbivaatust Iraaki," lisas Urban.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: