Ekspertiis andis Saaremaa traagilise avarii põhjustaja joobeks 1,82 promilli

Saaremaal hukkus rängas avariis kolm inimest.
Saaremaal hukkus rängas avariis kolm inimest. Autor/allikas: Irina Mägi

Saaremaal möödunud laupäeval juhtunud raske liiklusõnnetuse uurimises Audi juhi verest määratud ekspertiis andis tulemuseks esialgsest haiglas tehtud analüüsist väiksema joobe.

Kuressaare haiglas mõõdeti ca tund pärast õnnetust Audi juhi veres alkoholi sisalduseks 3,51 promilli, ent kohtuekspertiisi ja kriminalistika keskuses tehtud ekspertiisi tulemuseks oli 1,82 promilli, kuna see põhineb kuriteost veidi enam kui neli tundi hiljem võetud proovil.

Lääne prefekti Kaido Kõplase sõnul on mõlemad analüüsi vastused kriminaalmenetluses oluliseks informatsiooniks.

Politsei jätkab kolme inimese surmaga lõppenud raske kuriteo asjaolude uurimist. "Praegu on arstid andnud lootust, et juhi tervislik seisund paraneb nii palju, et saame lisaks tunnistajatele võtta ütlused ka temalt. Juhi joobe kõrval on tähtis teha selgeks ka kõik muud kuriteo tehiolud ning sellega praegu tegeleme," sõnas ta.

Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu maantee 128. kilomeetril juhtus möödunud laupäeval raske avarii, kus Audi roolis olnud joobes kihutaja tõttu jätsid elu kaks naist ja väikelaps.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: