Saaremaal hukkusid joobes kihutaja põhjustatud avariis kaks naist ja imik

{{1578750300000 | amCalendar}}

Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu maantee 128. kilomeetril juhtus raske liiklusõnnetus, kus joobes kihutaja tõttu jätsid elu kaks naist ja väikelaps.

Politsei sai pärastlõunal kella 14.45 paiku teate, et Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu maantee 128. kilomeetril Masa külas sõitis Audi otsa vasakpöördeks peatunud Volvole. Politsei teatel oli Audi juht alkoholijoobes.

Ligi kümme kilomeetrit enne sündmuspaika fikseerisid patrullbussis käsikiirusmõõtjaga kiirust mõõtnud politseinikud Audi kiiruseks 138 km/h.

"Politseinikud asusid patrullbussiga Audile järele sõitma, kuid kaotasid selle kohe silmist ja peatumismärguannet talle anda ei jõudnud," ütles Lääne prefektuuri operatiivjuht Henry Murumaa.

"Politseinikud andsid kiiruseületajast teada samal maanteel töötanud teisele patrullile, et nad nende poole liikuva Audi kinni peaksid. Enne seda jõudis aga Audi juht põhjustada raske liiklusõnnetuse," lisas Murumaa.

"Audit juhtinud 34-aastase mehe joobe kohta annab täpsemad vastused ekspertiis, kuid meedikute esialgse info kohaselt oli ta alkoholijoobes," sõnas Murumaa ning märkis, et mees on ka varem politsei huviorbiidis olnud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

Esialgseil andmeil juhtus õnnetus, kui Kuivastu poole liikunud 34-aastane Audi roolis olnud mees asus sooritama möödasõitu tema ees liikunud ja vasakpööret sooritanud Volvost, kuid sõitis Volvole otsa. Kokkupõrke tagajärjel paiskusid sõidukid teelt välja. Õnnetuses hukkusid Volvot juhtinud 27-aastane naine ning sõidukis viibinud 58-aastane naine ja üheksakuune laps. Audi juht ja Volvos viibinud 37-aastane naine toimetati haiglasse. Murumaa kinnitusel on mõlema seisund raske.

Politsei avaldab hukkunute lähedastele sügavat kaastunnet.

 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: