Austraaliat ähvardab äärmiselt mürgiste ämblike plahvatuslik paljunemine

Sydney lehtervõrguämblik (Atrax robustus
Sydney lehtervõrguämblik (Atrax robustus". Autor/allikas: Imago/Scanpix

Austraaliat on viimasel ajal räsinud või räsivad jätkuvalt erinevad loodusnähtused nagu maastikupõlengud, tormid ja üleujutused. Nüüd on lisandunud veel üks probleem - nimelt hoiatavad eksperdid, et Sydney piirkonnas on hakanud plahvatuslikult kasvama äärmiselt mürgiste ämblike arv.

New South Walesi osariigis Sommersbys asuva Australian Reptile Parki teadlased teatasid kolmapäeval, et viimase aja ilmastikuolud on kutsunud esile Sydney lehtervõrguämblike (Atrax robustus) massilise paljunemise, vahendas Yle.

"Viimase aja sadude ja praeguste kuumade päevade tõttu on lehtervõrguämblikud hakanud liikuma," nentis rahvuspargi esindaja Daniel Rumsey Facebookis tehtud postituses.

"Sydney lehtervõrguämblikud on tõenäoliselt ühed ohtlikumad ämblikud meie planeedil, kui me räägime inimeste hammustamisest, ning meil tuleb seda väga tõsiselt võtta," lisas ta.

Sydney lehtervõrguämbliku mürk võib tappa inimese 15 minuti jooksul. Nimetatud ämblikke leidub 150 kilomeetri raadiuses Sydney linnast.

Australian Reptile Park on Austraalias ainus asutus, mis kogub nende ämblike mürki vastumürgi valmistamiseks. Pärast 1980. aastatel algatatud programmi pole ükski inimene Sydney lehtervõrguämbliku hammustuse tagajärjel surnud.

Rahvuspargi asjatundjad teatasidki nüüd, et juhul, kui inimestel õnnestub neid ämblikke ohutult kinni püüda, siis toodaks nad rahvusparki vastumürgi valmistamiseks.

Sydney lehtervõrguämblikele meeldib elada niisketes, varjulistes ja jahedates kohtades ning seetõttu leitakse neid sageli näiteks basseinidest. Austraalia võimud on nüüd kutsunud elanikke üles oma basseine tavapärasest sagedamini puhastama. Samuti peidavad need ämblikud end sageli inimeste kingadesse.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: