Hiina provints ja neli linna peatavad kaugbussiliikluse

{{1580027040000 | amCalendar}}
Foto: Achmad Ibrahim/AP/Scanpix

Hiina provints ja neli suurt linna keelavad koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kaugbussiliikluse, teatasid ametivõimud pühapäeval.

Riigi idaosas asuv 100 miljoni elanikuga Shandongi provints ei luba pikamaabussidel siseneda, teatas riiklik telekanal CCTV. Samast meetmest on teatanud ka Tianjini, Pekingi, Shanghai ja Xi'ani linn. Provintsi piires sõitvad linnadevahelised bussid võivad jaamast väljuda vaid tingimusel, et seal on võimalik reisijate palavikku mõõta, lisas CCTV.

10 miljoni elanikuga Xi'anis on pühapäeval kella 18-st alates keelatud kaug- ja turismibusside sisenemine, teatasid kohalikud ametnikud Twitteri-laadses Weibos. Tianjin ja Peking andsid kaugbussiliikluse peatamisest teada juba varem. Keelatakse ka linnadevahelised taksod, erandlikult on lubatud sõita lennuvälja ja linna vahel liikuvatel taksodel.

Pühapäeval teatas ka Shanghai valitsus, et ohtliku koroonaviiruse leviku tõkestamiseks peatatakse kaugbussiliiklus linna ja linnast välja.

Hiina finatskeskuse ja rahvaarvult suurima linna transpordikomisjoni otsus jõustus selle teatavakstegemise hetkest.

Kõigi nende meetmetega püütakse takistada Hiinas nüüdseks 56 inimese elu nõudnud uue koroonaviiruse levikut liiklusvahenditega.

Ligi 2000 inimest nakatanud viiruse leviku tõkestamise abinõudest on teatanud mitu linna. Eriti ranged on meetmed viiruse epitsentris, Hiina keskosas asuvas 56 miljoni elanikuga Wuhani linnas ja seda ümbritsevas Hubei provintsis.

Ajutiselt on keelatud ka metsloomadega kauplemine

Hiina keelas pühapäevast alates ajutiselt metsloomadega kauplemise, et peatada koroonaviiruse levik. Arvatakse, et uut tüüpi koroonaviirus hakkas levima riigi keskosas asuva Wuhani linna turult, kus müüakse toiduks eri liiki loomi ja mereande.

Metsloomaliikide kasvatamine, transport ja müük on keelatud alates selle teate avaldamise kuupäevast riikliku epideemiaolukorra lõppemiseni, öeldi Hiina põllumajandusministeeriumi ja veel kolme ametkonna ühisteates.

Uude koroonaviirusesse on Hiinas surnud 54 inimest, teatasid võimud pühapäeval. Pühapäeva seisuga on kinnitatud nakatunute arv üle riigi 1975.

Wuhani meeri hinnangul on linnas uude viirusesse nakatunuid veel tuhat

Uue koroonaviiruse puhangu epitsentri Wuhani linnapea arvates on linnas viirusesse nakatunuid seniarvatust tuhande võrra rohkem, teatas riigimeedia.

Haiglates viirustesti tulemusi ootavate ja vaatluse all olevate patsientide arvu arvestades "on võimalik lisada umbes tuhat nakatumisjuhtumit", ütles Zhou Xianwang.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: