Swedbanki Eesti tulud kasvasid, kasum vähenes

Foto: ERR

Eesti suurima turuosaga panga Swedbanki intressitulud ja teenustasutulud kasvasid 2019. aastal, samas kasum mõnevõrra vähenes. Samas kasvasid kulud 10 protsenti.

Swedbank Eesti 2019. aasta kogukasum oli 198,6 miljonit eurot, mida on 3,9 protsendi võrra vähem kui aasta varem. Väiksem kasum tuleneb peamiselt laenukahjumite reservide ja kulude suurenemisest, teatas pank.

Puhas intressitulu kasvas viis protsenti 211,5 miljoni euroni, kasvu taga olid peamiselt suuremad laenumahud.

Kasvanud on nii majapidamiste kui ka ärisektori laenuportfellid, kasvades kokku kuus protsenti. Hoiused kasvasid kuus protsenti, teatas Swedbank.

Swedbanki laenude maht oli aasta lõpus 8,251 miljardit eurot ja hoiuste maht 8,979 miljardit eurot.

Puhas teenustasutulu kasvas viis protsenti 81 miljoni euroni, mis tulenes klientide suuremast aktiivsusest seoses pangakaartide kasutamise ja laenudega võtmisega.

Puhastulu finantsinstrumentidelt vähenes samas viis protsenti, mis oli peamiselt tingitud valuutavahetuse tuludest. Muud tulud kasvasid 10 protsenti eelkõige tänu suurenenud kindlustustuludele.

Swedbanki kulud kasvasid 10 protsenti. Kulude tõusu peamisteks põhjusteks olid kõrgenenud personalikulud, rahapesuvastase võitluse ja kliendi tundmise tugevdamise ning turunduse ja väliskonsultatsioonide kulud, selgitas pank.

Laenukahjumite reservid suurenesid 1,9 miljoni euro võrra võrreldes reservide vähenemisega 14,8 miljoni võrra 2018. aastal.

"Sel aastal soovime toetada inimeste ja ettevõtete säästmise ja investeerimisharjumuste tugevdamist ning selle toetamiseks tuleme välja uute toodetega," ütles Swedbank Eesti juht Olavi Lepp pressiteates.

Pank lõpetas detsembri alguses Balti aktsiaturul kõigi tehingutasude rakendamise internetipangas. Lisaks on klientidele tasuta Swedbank Grupi poolt hallatavate fondidega tehingute tegemine. Eraisikutele on nüüd haldustasuta ka kuni 30 000-eurose portfelli hoidmine.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: