Reformierakonna ja Keskerakonna võimuliit lagunes ka Valgas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1580286240000 | amCalendar}}
Foto: Valga vallavalitsus

Alates 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimistest Valga vallas võimul olnud Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni koostöö lõppes. Sarnaselt hiljuti Tartus juhtunuga, alustas Reformierakond kõnelusi uue võimuliidu moodustamiseks sotsidega, aga ka Isamaa saadikutega.

Valga valla kommunikatsioonijuht teatas pressiteates, et koalitsiooni lagunemise põhjustas vajadus vaadata kahe aasta möödumisel haldusreformist üle valla juhtimisstruktuur ning uuendada juhtimismudelit, milles senised võimuerakonnad ei leidnud mõlemale poolele sobivat lahendust.

Keskerakond soovis avada koalitsioonileppe. "Soovisime teha valitsuses muudatusi. Soovisime, et vallavanem ja volikogu esimees vahetaks omavahel kohad. Vallavanem võttis seepeale mõtlemisaega tänaseni - täna pidid läbirääkimised jätkuma. Täna hommikul aga selgus - õigemini, lugesime juba ajalehest -, et läbirääkimisi ei tule, et Reformierakond on oma otsuse teinud ja nad alustavad läbirääkimisi sotsiaaldemokraatidega," kommenteeris Valga asevallavanem, Keskerakonna liige Viktor Mägi "Aktuaalsele kaamerale".

"Sisuliselt käib jutt vallavanema ametikohast, mida Keskerakond soovis endale. Tänases koalitsioonileppes on kirjas, et see koht on Reformierakonna oma. Eks seal neid põhjusi oli veel, miks arvamusavaldused meie oma fraktsiooni sees hakkasid kujunema ja lõppkokkuvõttes tuli tõesti üksmeelne otsus, et praegune koalitsioon on oma tegevuse ammendanud," rääkis reformierakondlasest vallavanem Margus Lepik.

Reformierakond alustas läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja Isamaa saadikutega. "Peame täna arutelusid, et kõigis valla juhtimisega seotud asjaoludes üksmeelele jõuda. Moodustatava koalitsiooni ees seisab mitmeid väljakutseid, kuid usun, et suudame need uute partnerite toel ületada," selgitas Valga vallavanem Margus Lepik (Reformierakond).

"Valga valla probleemkohad on viimastel aegadel on järjest enam tähelepanu pälvinud. Kui kritiseerida, siis tuleb olla valmis võtta ka vastutus ja teha paremini," ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Valga osakonna esimees Meeli Tuubel.

Volikogu liige Monika Rogenbaum Isamaast sõnas, et senise opositsiooni tugev töö on andnud vallavalitsusele teadmise parandamist vajavatest valdkondadest.

"Vald vajab vähem poliitikat, rohkem sisulisi otsuseid, erinevate osapoolte ja asjatundjate kaasamist. Seejuures on ka opositsioon asjatundja. Vallavalitsusel tuleb tagada korrektne asjaajamine kodanikega ja tänapäevane kvaliteet oma ülesannete täitmisel," arvas Rogenbaum.

Uue võimuliidu soov on parandada koostöös valla valitsemisviisi, rakendada enam avatud valitsemist ja arendada elu nii linnas kui maapiirkondades. Moodustatava võimuliidu täpne koosseis ja juhtimine peaks selguma lähinädalatel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Ragnar Kond, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: