Tehnikaülikooli uus nõukogu kogunes esimeest valima

Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu uus koosseis kogunes reede hommikul oma esimele koosolekule. Päevakorras on valida nõukogu esimees ning aseesimees.

Eeldatavasti kuulutab nõukogu välja ka rektori valimised. Praegune rektor Jaak Aaviksoo on selles ametis olnud 2015. aastast. Oma kandideerimist uueks ametiajaks pidas Aaviksoo veel ennatlikuks kommenteerida.

Valitsus kinnitas Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu uue koosseisu mullu detsembris. Nõukogu liikmetena jätkavad Ardo Kamratov, Robert Kitt, Gunnar Okk, Mart Saarma ja Andres Öpik. Uued liikmed on Heiti Hääl, Tõnis Kanger, Piret Mürk-Dubout, Arvo Oorn, Tiina Randma-Liiv ja Maive Rute.

Nõukogu on ülikooli kõrgeim juhtorgan, kes vastutab ülikooli arengu ning oluliste majandus-, finants- ja varaga seotud otsuste tegemise eest.

Ülikooli nõukogu koosseisus on 11 liiget. Viis liiget nimetab ülikooli senat, ühe liikme Eesti Teaduste Akadeemia ning viis liiget haridus- ja teadusminister, lähtudes sellest, et enamik tema nimetatud isikutest on ettevõtjate või tootmise kutse- ja erialaliitude esindajad ja et nõukogu koosseisust enamiku moodustavad isikud, kes ei ole ülikooli töötajad.

Eelmise nõukogu volitused lõppesid tänavu 20. jaanuaril, uue nõukogu volitused algasid 21. kuupäeval.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: