Tehnikaülikooli nõukogu valis esimeheks tagasi Gunnar Oki

Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu uus koosseis valis esimeheks Gunnar Oki ja aseesimeheks Maive Rute ning otsustas välja kuulutada ülikooli rektori valimised.

Rektori kandidaate saab esitada 6. märtsini, rektorikandidaatide nimed avalikustatakse märtsi keskel. Rektor valitakse eeldatavasti 18. mail ja astub ametisse 1. septembril, teatas ülikool.

Rektoriks saab kandideerida inimene, kes on või on olnud valitud mistahes ülikooli professori ametikohale. Valimise täpsema korra ning kandidaatide tutvustamise viisi määrab kindlaks nõukogu, toetudes valimiskomisjoni soovitustele. Rektori ametiaja pikkuseks on viis aastat.

Praegune rektor Jaak Aaviksoo on selles ametis olnud 2015. aastast. Oma kandideerimist uueks ametiajaks pidas Aaviksoo veel ennatlikuks kommenteerida.

"Tehnikaülikoolil seisavad sel kevadel ees olulised ja sisulised debatid, mis puudutavad TalTechi tulevikku ning järgmise viie aasta strateegilist arengut. Viimastel aastatel läbiviidud reformid on loonud tugeva aluse selleks, et panustada veelgi enam nii Eesti majandusse kui ühiskonna arengusse laiemalt," ütles Gunnar Okk, kes oli esimehe kohal ka eelmises nõukogus.

Valitsus kinnitas Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu uue koosseisu mullu detsembris. Nõukogu liikmetena jätkavad Ardo Kamratov, Robert Kitt, Gunnar Okk, Mart Saarma ja Andres Öpik. Uued liikmed on Heiti Hääl, Tõnis Kanger, Piret Mürk-Dubout, Arvo Oorn, Tiina Randma-Liiv ja Maive Rute.

Nõukogu on ülikooli kõrgeim juhtorgan, kes vastutab ülikooli arengu ning oluliste majandus-, finants- ja varaga seotud otsuste tegemise eest.

Ülikooli nõukogu koosseisus on 11 liiget. Viis liiget nimetab ülikooli senat, ühe liikme Eesti Teaduste Akadeemia ning viis liiget haridus- ja teadusminister, lähtudes sellest, et enamik tema nimetatud isikutest on ettevõtjate või tootmise kutse- ja erialaliitude esindajad ja et nõukogu koosseisust enamiku moodustavad isikud, kes ei ole ülikooli töötajad.

Eelmise nõukogu volitused lõppesid tänavu 20. jaanuaril, uue nõukogu volitused algasid 21. kuupäeval.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: